Aktywna sobota nad Stawem Górnym

Aktywna sobota nad Stawem Górnym

13 sierpnia nad Stawem Górnym w Pionkach odbyły się cztery wydarzenia sportowe, których organizatorami byli Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz PlenSun.

Na piaszczystych boiskach do siatkówki toczyły się rywalizacje podczas finału Grand Prix Pionek w siatkówce plażowej. Nie były to jednak jedyne zawody siatkarskie tego dnia – wszyscy, którzy pojawili się w sobotę nad miejskim akwenem mogli obejrzeć także rywalizację podczas BeachVolleyBall PlenSUN CUP 2022. W finale Grand Prix Pionek w plażówce zagrało ponad 50 zawodników. Najlepszymi okazali się Piotr Filipowicz i Bartłomiej Gajdek.

Zainteresowani sportami wodnymi mogli porywalizować podczas PlenSUN Wakeboard Pionki CUP. Amatorskie zawody przebiegały w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz junior. Imprezie towarzyszyła również nauka pływania na desce wakeboardowej.

O sprawność fizyczną plażowiczów zadbali instruktorzy z POP GYM Sport&Health Club i Foremka – Klub Aktywnej Kobiety podczas projektu Aktywna Plaża, darmowych zajęć fitness na świeżym powietrzu przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody i upominki.

fot. K i P.K.

Przeczytaj również

Komentarze