Apel w obronie TVN. Przyłączamy się do akcji w obronie Wolnych Mediów

Apel w obronie TVN. Przyłączamy się do akcji w obronie Wolnych Mediów

17 grudnia wznowiono prace nad ustawą „lex TVN”. Po głosowaniu w sejmowej komisji kultury ustawa powróciła do Sejmu. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zagłosowali przeciw uchwale Senatu o odrzuceniu  nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, a to oznacza, że Sejm przyjął ustawę. Teraz trafi ona do prezydenta, który albo podpisze ustawę, albo skorzysta z prawa do jej zawetowania.

TVN wystosował apel w obronie stacji i zachęca do jego podpisywania. Riposta Pionki przyłącza się do akcji w walce o Wolne Media.

Przyjęcie ustawy uderza w jedną z największych stacji telewizyjnych, ale w przyszłości takie zmiany mogą dotknąć każdego wydawcę na mocy kolejnych znowelizowanych przepisów. Dziś głośno mówi się o tym, że PiS przeprowadza atak na wolność mediów, choć rząd przedstawia nowelizację jako prawo chroniące nadawców telewizyjnych w Polsce przed kontrolą podmiotów spoza Unii Europejskiej.

W obronie wolnych mediów w całym kraju trwają protesty. Ludzie o różnych poglądach wyrażają swój sprzeciw w sprawie „lex TVN”, bo tak media nazwały nowelizację ustawy, która bezpośrednio uderza w Grupę Discovery, właściciela wszystkich kanałów TVN. Jeżeli prezydent podpisze ustawę, Discovery będzie musiało sprzedać TVN Grupa Discovery lub w ciągu 21 dni zaprzestać nadawania szeregu swoich kanałów.

Przyłącz się do apelu do prezydenta Andrzeja Dudy w obronie TVN:

Przeczytaj również

Komentarze