Basen miejski na okres letni zostanie zamknięty. Radny chciałby wiedzieć czy nie można go utrzymać dla kilku osób

Basen miejski na okres letni zostanie zamknięty. Radny chciałby wiedzieć czy nie można go utrzymać dla kilku osób

Jak każdego roku basen miejski na okres letni zostaje zamknięty. W tym niestety ze względu na znaczny wzrost kosztów ogrzewania obiektu wraz z wodą, zostanie zamknięty wcześniej, bo od początku czerwca do połowy września.

Temat basenu wywołał radny, który znany jest już z tego, że zadaje dużo pytań, często nawet niedorzecznych lub powtarzających pytania przedmówcy. Bywa i tak, że w trakcie debaty, kiedy temat zostaje niemalże wyczerpany, radny stawia zapytanie jakby dyskusji w ogóle nie było i po raz pierwszy słyszał dane zagadnienie.

Od 2014 roku, bo wówczas otrzymał mandat zaufania od wyborców, basen miejski nie powinien stanowić dla radnego Tomasza Łyżwy żadnej tajemnicy, szczególnie w kwestii jego zamykania w okresie letnim, bo taka procedura funkcjonuje od lat. W obiekcie przeprowadzane są wówczas różnego rodzaje prace, jednak basen w ostatnim czasie przeszedł gruntowną modernizację i nie ma konieczności wykonywania żadnych dodatkowych remontów. Podczas spotkań z dyrektorem POSiR, czy wcześniej z kierownikiem wydziału sportu, radni zawsze byli informowani, że koszty ogrzewania basenu są na tyle wysokie, że nie opłaca się miastu podgrzewać obiektu w sezonie letnim, gdyż podczas wakacji nie odbywają się lekcje pływania dla uczniów czy nie ma zajęć w ramach sekcji. Koszty przewyższają przychody i dlatego zawieszana jest działalność pływalni w czasie wakacji. Szczególnie, że w mieście jest zmodernizowany ośrodek nad Stawem Górnym ze strzeżonym kąpieliskiem i wieloma atrakcjami.

Panie burmistrzu dwa pytania. Czy na okres letni basen to będzie zamknięty? – zapytał podczas posiedzenia komisji budżetu radny Łyżwa i usłyszał, że owszem, zostanie zamknięty od 1 czerwca. – No ja tutaj dostałem kilka telefonów, że starsze osoby tam wynajmują ten basen, ćwiczą, zwłaszcza kobiety i prosili mnie o interwencję. One oczywiście za to płacą tam. Czy nie byłoby takiej możliwości, żeby to, no nie wiem, w jakiejś formie… Czy on będzie w ogóle, woda nie będzie podgrzewana, nie będzie użytkowany w wakacje?

Robert Kowalczyk powiedział, że miasta nie stać na utrzymanie basenu w okresie letnim i pozostanie zamknięty do 15 września.

Aha, znaczy, że nie rekompensuje to kosztów? – dopytywał radny i usłyszał, że w tej chwili miesięczny koszt gazu do podgrzania tego obiektu, to ok. 35 tys. zł, a do niedawana, czyli przed podwyżkami wynosił 15 tys. zł.

Dyrektor POSiR przedstawia radnym koszty i przychody z poszczególnych obiektów sportowych podczas spotkań, kiedy np. komisja kultury, oświaty i sportu zajmuje się sprawozdaniami z wykonania budżetu danej jednostki.

Przeczytaj również

Komentarze