Całe półki projektów

Całe półki projektów

Radni miejscy już od dawna proszą burmistrza o wykaz projektów jakie zlecił. Każdy z nich kosztował nie mało, a kwoty ich realizacji sięgają grubych milionów.

Romuald Zawodnik poinformował podczas sesji, że projektów są już całe półki:

Po to, żebyśmy mogli sięgać po znaczące środki – wyjaśniał. – Żebyśmy mogli budować miasto i go modernizować potrzebujemy mieć przygotowane dokumenty. Myśmy zakończyli opracowywanie nowej strategii rozwoju miasta Pionki 2 lata temu. Mamy półki przygotowane z dokumentacją i czekamy na ogłoszenie kolejnych konkursów, po to żeby nie przegapić kolejnych sytuacji służących rozwojowi miasta i pozyskiwania środków.

Zbigniew Belowski krótko podsumował „półki projektów” mówiąc o tym, że przecież każdy projekt niesienie za sobą nie tylko dofinansowanie, ale również wkład własny z budżetu miasta. Pieniądze można wydawać z sensem, bądź bez sensu, ale trzeba w pierwszej kolejności konsultować z mieszkańcami kierunki przebudowy miasta, a nie narzucać własnej woli. Zachęcił burmistrza żeby przed podjęciem decyzji realizacyjnych dotyczących poszczególnych projektów skonsultował się chociażby z radnymi, którzy mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami.

Cieszy nas każdy grosz pozyskany z zewnątrz, ale zdrowy rozsądek i doświadczenia zawsze z tyłu głowy sygnalizują nam, że do każdego grosza, który przychodzi z zewnątrz trzeba dołożyć z własnej kasy. W tej materii trzeba być bardzo powściągliwym i ostrożnym żeby nie przekroczyć „bariery dźwięku” – mówił przewodniczący Rady. – Budżet nie jest z gumy i rozciągnąć go się nie da.

Przeczytaj również

Komentarze