Chodnik oczyszczony… z płyt

Chodnik oczyszczony… z płyt

W dniu 4 lutego służby miejskie, czyli pracownicy ekoPionki dokonali dalszego czyszczenia chodnika wzdłuż ul. Dębowej od strony lasu. W wyniku prac zniknął śnieg, błoto pośniegowe, a także płyty chodnikowe.

Mieszkaniec posesji przy ul. Dębowej poinformował, że w wyniku odśnieżania chodnik został pozbawiony płyt, które zostały odrzucone na pas zieleni pielęgnowany od lat tylko i wyłącznie przez mieszkańców tej ulicy.

W pasie zieleni graniczącym z ogrodzeniami posesji znajdują się resztki połamanych płyt chodnikowych oraz kamieni, które zostały zamiecione przez wielofunkcyjną maszynę. Nikt nie pokusił się o uprzątnięcie terenu. Na odcinku chodnika na którym powyrywane zostały elementy nawierzchni pozostała tylko ziemia, która w momencie opadów deszczu zamieni się w błotną kałużę.

Uprzejmie informujemy naszych Czytelników, że po odpadach deszczu najlepiej poruszać się w tamtym rejonie tylko ulicą bądź chodnikiem przy ul. Niepodległości.

Za informację oraz zdjęcia serdecznie dziękujemy Czytelnikowi.

Aktualizacja

Mieszkańcy ul. Dębowej poinformowali, że w dniu 5 lutego, po publikacji artykułu, pracownicy spółki ekoPionki uprzątnęli porozrzucane przed ogrodzeniami ich posesji resztki płyt chodnikowych. Jednocześnie informujemy, że o remont chodnika na tym odcinku od lat proszą mieszkańcy ul. Dębowej. Na zdjęciach widać wyraźnie stan chodnika oraz to, że jego uszkodzenia nie są efektem wczorajszych prac porządkowych.

Przeczytaj również

Komentarze