Ćwiczyli dla Krzysia Czupryna

Ćwiczyli dla Krzysia Czupryna

To nie ćwiczenia przed sesją, a szczytny cel. Radni, nominowani przez pracowników Urzędu Miasta do wykonania zadania, wzięli udział w Gaszyn Challenge.

Wszystko zaczęło się od strażaka z Gaszyna, który rozpalił płomień pomocy dla Wojtusia Howisa cierpiącego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dla Wojtusia pompowało już tysiące osób, a zasięg akacji przekroczył najśmielsze oczekiwania, a nawet granice naszego kraju. Ponieważ szybko uzbierano 9 mln zł na lek dla Wojtusia, a akcja wciąż cieszy się takim powodzeniem, że można w ten sposób pomóc  innym potrzebującym dzieciom. W mieście Pionki pompujemy dla Krzysia Czupryna cierpiącego na EB, czyli pęcherzowe oddzielanie się naskórka.

W piątek dla Krzysia-Motylka pompowali radni miejscy, których nominowała wiceburmistrz Kamila Kaczorowska. Miejscy urzędnicy zadanie wykonali w środę, a dziś Wojciech Maślanek nominował do wykonania zadania burmistrza miasta oraz lokalnych przedsiębiorców.

„Pompowanie” przewodniczący wyznaczył na godzinę 13:00. Nie każdy radny mógł dotrzeć, a niektórzy w ogóle nie chcieli brać udziału w zabawie. Najważniejsze jednak jest to, że wyzwanie zostało podjęte, kto mógł to pompował – radny Krzysztof Bińkowski lub robił przysiady, jak Wojciech Maślanek, Grzegorz Wąsik i Stanisław Pacan. Oczywiście od samych ćwiczeń fizycznych pieniędzy nie przybywa na leczenie dzieci i każdy może wpłacić dowolną, nawet najdrobniejszą kwotę na subkonto Krzysia:

45 1240 3259 1111 0000 2989 1757
tytuł przelewu KRZYSIO CZUPRYN

Przeczytaj również

Komentarze