Dofinansowanie dla działkowców i na organizację festynu

Dofinansowanie dla działkowców i na organizację festynu

Dwie dobre wiadomości dla mieszkańców. Zarząd Województwa Mazowieckiego dofinansował działania dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych oraz wsparł finansowo organizację festynu Postaw na Rodzinę w którym mieszkańcy bardzo chętnie biorą udział. W sumie do miasta trafiło ponad 74 tys. zł.

W dniu 19 maja wiceburmistrz Kamila Kaczorowska w Urzędzie Marszałkowskim podpisała umowy na dofinansowanie działań realizowanych przez mieszkańców Pionek. Jej nieobecność podczas sesji wywołała niezadowolenie radnych, bo burmistrz przebywał na zaplanowanym wcześniej urlopie, o czym radni doskonale wiedzieli z wyprzedzeniem, a wiceburmistrz, ich zdaniem, po prostu nie przyszła na posiedzenie. Jednak powód nieobecności wiązał się z podpisaniem umów na działania realizowane przez mieszkańców Pionek – Rady Seniorów, która zorganizuje 24 września festyn łączący pokolenia oraz działkowców zrzeszonych w trzech Rodzinnych Ogrodach Działkowych.

Miasto Pionki często korzysta ze wsparcia Województwa Mazowieckiego - Mazowsze Serce Polski. Dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Sejmik Województwa Mazowieckiego Pionki pozyskały kolejne środki na realizację działań związanych z aktywnością mieszkańców. W projekcie Mazowsze dla Seniorów otrzymaliśmy blisko 30 tys. zł na realizację festynu rodzinnego, a ramach Mazowsze dla Działkowców podpisane zostały 3 umowy dla ROD na łączną kwotę ponad 43 tys. zł (IV edycja programu).

fot. Kurier Pionkowski

Przeczytaj również

Komentarze