Działka przy ul. Wspólnej zmienia właściciela

Działka przy ul. Wspólnej zmienia właściciela

W dniu 6 września rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż działki nr 1461/217. Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma oferując cenę niewiele wyższą od kwoty wpisanej w budżecie miasta.

Sprzedaż działki przy ul. Wspólnej od ponad roku wywoływała wiele emocji. Jeszcze w poprzedniej kadencji były spotkania mieszkańców z władzami miasta, sprzeciwy i gorące dyskusje, które w konsekwencji zaowocowały wpisaniem do budżetu kwoty 150 tys. zł ze sprzedaży działki. Projekt budżetu stworzony został przez poprzedników, a przyjęty 19 grudnia 2018 r. przez obecnych radnych. Od samego początku trwała walka o wycofanie sprzedaży działki. Były petycje, spotkania z mieszkańcami, próby zablokowania sprzedaży w postaci podjętej uchwały. W ostatnim czasie na miejskich słupach pojawiły się nawet listy do burmistrza podpisane „7 radnych” w których wzywano Roberta Kowalczyka do wycofania postępowania przetargowego.

W piątek, 6 września 2019 r. rozstrzygnięto przetarg na sprzedaż działki o numerze 1461/217 znajdującej się przy ul. Wspólnej i sąsiadującej z zakładami Soudal. To właśnie firma Soudal przystąpiła jako jedyna do przetargu za zakup spornej działki oferując kwotę 151 500 zł netto.

fot.geoportal

Przeczytaj również

Komentarze