Dzieci będą mogły przebywać na świeżym powietrzu bez opieki dorosłych

Dzieci będą mogły przebywać na świeżym powietrzu bez opieki dorosłych

W pierwszym dniu ferii zimowych pozytywny komunikat dla dzieci i młodzieży – w godz. 8:00 – 16:00 mogą przebywać na świeżym powietrzu bez opieki dorosłych.

Tegoroczne ferie zimowe trwają od 4 do 17 stycznia. Wprowadzone jeszcze w październiku 2020 r. obostrzenie dotyczące zakazu przebywania dzieci i młodzieży do lat 16 bez opieki dorosłych poza miejscem zamieszkania zostaje anulowane przynajmniej na okres ferii. Co nie oznacza, że młodzież powinna gromadzić się ponieważ nadal obowiązują obostrzenia dotyczące gromadzenia się.

O „zwolnieniu” dzieci i młodzieży z obostrzeń poinformował 4 stycznia na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski, który oznajmił iż w poniedziałkowym rozporządzeniu Rady Ministrów będzie dopuszczona możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godzinach 8-16 bez opieki ze strony dorosłych. Od czwartku synoptycy zapowiadają znaczne obniżenie temperatury oraz opady śniegu, więc jest szansa na skorzystanie z zimowej aury zanim zakończą się ferie.

Przy okazji informujemy, że lodowisko miejskie Biały Orlik, jak wszystkie w kraju, pozostaje nieczynne w związku z wprowadzonymi obostrzeniami dotyczącymi przeciwdziałania COVID-19.

Przeczytaj również

Komentarze