Dzień Edukacji Narodowej w PSP nr 1

Dzień Edukacji Narodowej w PSP nr 1

W dniu 10 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w budynku przy ul. J. Słowackiego odbyła się uroczysta akademia z okazji święta pracowników oświaty oraz uczniów.

Uczniowie wraz z nauczycielami zadbali o nostalgiczne, ale także humorystyczne chwile prezentując swoje talenty recytatorskie, aktorskie i wokalne. Po sali biegały anioły, które wręczały nauczycielom pamiątkowe serca w podzięce za anielską cierpliwość, ogromne serca do nauczania i chęci do mierzenia się każdego dnia z trudem pracy nauczyciela.

Były gorące życzenia od dyrektora szkoły Wiktora Sieka, wiceburmistrz Kamili Kaczorowskiej, kierownik Wydziału Oświaty Barbary Siek, a także przewodniczącego Komisji Oświaty Rady Miasta Kamila Panufnika. W takim dniu nie zabrakło również nagród dla nauczycieli od burmistrza oraz dyrektora. W tym roku grono nagrodzonych składało się z nauczycieli zarówno budynku przy ul. Słowackiego, jak również budynku przy ul. Niepodległości.

Na pamiątkę wydarzeń jakim było podjęcie decyzji o powszechnym nauczaniu obchodzimy Dzień Nauczyciela – mówił dyrektor szkoły. – Ale nie jest to tylko dzień nauczyciela, jest on dniem wszystkich pracowników oświaty, czyli nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich osób, które mają na co dzień do czynienia z oświatą. Nasz wielki człowiek, Jan Paweł II powiedział „człowiek jest wielki nie przez to co ma, ale kim jest. Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, ale przez to czym dzieli się z innymi”. I nauczyciel jest doskonałym przykładem, realizuje te słowa jakże mądre, jakże szlachetne słowa Jana Pawła II. I to są żmudne działania, ciężkiej pracy, nie obliczone na szybki efekt, na aplauz, na pochwały, tylko to są żmudne, codzienne nasze działania z naszymi uczniami. Bo co robi nauczyciel? Nauczyciel dzień w dzień, na lekcjach, na przerwach, podczas wspólnych wyjazdów daje to, co ma najcenniejsze, czyli własną wiedzę, własne życiowe doświadczenie, własną duszę. I jak my wychowamy swoich podopiecznych, to później zbierzemy tego efekty, kiedy ci młodzi ludzie wejdą w dorosłe życie (…). Jest to działalność doceniana chociaż na co dzień są trudne chwile, jest rozgoryczenie, jest zniechęcenie, a często jest taka zwykła, ludzka złość, bo to jest życie. Ale przychodzą takie chwile jak ta dzisiejsza, kiedy jest uśmiech, jest serdeczność, są podziękowania i to rekompensuje wszystkie trudne chwile. I my odczuwamy, że nasza praca ma sens, że jesteśmy potrzebni, że jesteśmy docenieni zarówno przez uczniów, rodziców, władze samorządowe oraz władze państwowe. Z całego serce chciałbym życzyć wszystkim nam nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi i wszystkim, którzy nam pomagają na co dzień żebyśmy mieli dużo siły, dużo zdrowia, żeby te nasze codziennie wykonywane obowiązki nie były koniecznością, ale żeby były wyzwaniem, żeby nam dawały dużo satysfakcji, żeby kolejny każdy dzień przynosił dla nas coś nowego. Życzę spełnienia zawodowego, życzę życzliwości na co dzień, wszystkiego dobrego.

Wiceburmistrz w imieniu swoim i burmistrza złożyła wszystkim pracownikom szkoły wyrazy uznania i szacunku za trud codziennej pracy pedagogiczno-wychowawczej.

Pragnę państwu podziękować za wysiłek i oddanie w przekazywaniu wiedzy oraz wartości, które wpływają na rozwój i postawę w życiu młodego człowieka. Życzę państwu wiele radości z pracy, satysfakcji z wykonywanych obowiązków, ale również dużo sukcesów i zdrowia, i szczęścia osobistego.

Kamil Panufnik życzył wszystkim pogodnych dni, mniej stresu na co dzień oraz wynagrodzeń na miarę aspiracji i oczekiwań, a także tego żeby nauczyciele nie musieli się tak mocno o nie upominać jak ostatnio organizując strajk ogólnopolski.

Akademia w PSP nr 1 rozpoczęła uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Pionkach. W piątek PSP nr 5 świętować będzie DEN połączony z oddaniem hali sportowej, a w poniedziałek wszystkie miejskie przedszkola oraz PSP nr 2 i szkoła muzyczna będą świętowały dzień wszystkich nauczycieli i uczniów oraz pracowników poszczególnych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

fot.Inez

Przeczytaj również

Komentarze