Festyn Postaw na Rodzinę już 24 września

Festyn Postaw na Rodzinę już 24 września

Festyn pod hasłem „Postaw na Rodzinę – łączymy pokolenia II” – seniorzy dla miasta stał się już tradycyjnym wydarzeniem i na stałe zagościł w kalendarzu imprez miejskich. W niedzielę, 24 września na Ogródku Jordanowskim znów będą łączyć się pokolenia, a na scenie zespoły, które zaoferują energetyzującą dawkę muzyki rozrywkowej, disco polo oraz trochę humoru w formie satyry.

Festyn rozpocznie się od godz. 15:00 i od samego początku na najmłodszych uczestników będą czekały liczne konkursy z nagrodami, stoiska z warsztatami oraz zabawy sportowe. Na scenie zobaczymy zespół Shlagerband ze Lwowa, który porusza się w klimatach szeroko pojętej muzyki rozrywkowej i wykonają dla pionkowskiej publiczności utwory znanych artystów sceny zagranicznej oraz DiscoBoys – bez wątpienia jeden z najbardziej wciągających zespołów młodego pokolenia w świecie disco polo. Jacka Ziobro, znakomity satyryk, który podczas swoich występów zaskakuje publiczność niezwykłą ekspresją aktorską, przejawiającą się zarówno mową ciała jak i zabawnymi urozmaiconymi interpretacjami własnych tekstów, a także piosenek. Jest mistrzem wychwytu zwrotnego serotoniny, ale także szeroko i wąsko pojmowanego absurdu, który coraz częściej gości w naszym życiu, doprowadzając jednych do upadku ze zmartwienia innych zaś ze śmiechu.

Podczas festynu rozstrzygnięte zostaną konkursy w których mieszkańcy mogli wziąć udział w ostatnim czasie, a więc „Wnuczek w oczach dziadka i babci”, „Zgrana z nas para” i „Gdzie wnuczek nie może, tam babcia z dziadkiem pomoże”.

Na festyn zapraszają: marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, burmistrz miasta Pionki Robert Kowalczyk wraz z Radą Miasta, Rada Seniorów Miasta Pionki, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach, Pionkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Miejska Biblioteka Publiczna, Ochotnicza Straż Pożarna, Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu i Komisariat Policji w Pionkach. Wydarzenie współfinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Samorządowy Instrument Wsparcia Rad Seniorów 2023”.

 

Przeczytaj również