Już 6 lat budujemy stadion

Już 6 lat budujemy stadion

Podczas 64 sesji Rady Miasta burmistrz, cytując Zbigniewa Belowskiego, powiedział, że już 6 lat budujemy stadion i dodał, że będziemy go budować jeszcze cztery.

Kiedy Zbigniew Belowski powiedział, że stadion w Pionkach budowany jest już 6 lat, burmistrz mocno oburzony stwierdził, że jest to cytat z Roberta Kowalczyka kandydata na burmistrza miasta Pionki, a przewodniczący swoją wypowiedź uzgodnił wcześniej z mediami. Pod koniec sesji sam jednak przyznał, że stadion buduje już 6 lat i dodał:

Aż 6 lat. Zaplecze stadionu w oparciu o środki z Ministerstwa Sportu, orlik lekkoatletyczny w oparciu o środki z Ministerstwa Sportu. Przypomnę, że świadomie o jeden rok wydłużyliśmy, w pewnym momencie spowolniliśmy prace po to, by jeszcze raz sięgnąć po środki zewnętrzne, 600 tysięcy o ile dobrze wiem dodatkowo, więc opłaca się czasem 1 rok zaczekać i 600 tys. wziąć. Dla kogoś jest to aż, dla kogoś niekoniecznie. Chcę powiedzieć, że dla niektórych dla których to jest „aż”, że muszą być cierpliwi ponieważ modernizacja naszego obiektu będzie trwała nie 6 lat aż, ale być może aż 10 lat. Dlaczego? Ano bo chcemy jeszcze trybunę po drugiej stronie stadionu, być może za 2 lata, bo za rok to mamy inne potrzeby. Prosi się klub sportowy i piłkarze o oświetlenie szczególnie boiska bocznego i być może za rok uda nam się to zrobić. Być może będziemy jeszcze robić nawodnienie trawy na boisku bocznym, tak jak jest na głównym boisku, a więc to będzie trwało nie aż 6 lat modernizacja, aż uznamy, że jest to obiekt gotowy, tylko być może aż 10. Przypomnę, że modernizujemy już czy aż 3 lata basen, nie jest zakończony. Pewnie jeszcze rok albo jeszcze aż 2 lata będziemy jeszcze kontynuować modernizację stadionu. To aż mnie osobiście nie przeraża, ale jeżeli ktoś jest bardzo niecierpliwy, to informuję, ale niestety tej cierpliwości jeszcze potrzeba. Chcę zwrócić uwagę, że aż 3 lata modernizujemy ten budynek aby był bezpieczny pożarowo (przyp. red. budynek urzędu), wygodny i aby był dobrą wizytówką dla mieszkańców i wszystkich, którzy tutaj załatwiają swoje sprawy. I jeszcze potrwa to aż jeden rok więcej jeszcze albo może aż jeszcze 2 lata ponieważ mamy jeszcze do zrobienia kilka rzeczy. Mamy zaprojektowane m.in. łazienki, ale trzeba je zrobić. To tyle a propos aż.

Zbigniew Belowski odpowiedział burmistrzowi aby nie używał liczby mnogiej mówiąc o tym co jeszcze zamierza zrobić, bo nie cała rada, lekceważona przez Zawodnika, zgadza się z jego pomysłami.

Liczba mnoga dotyczy królów, książąt, historii. Natomiast niech pan mówi, że zaproponuje pan radzie czy tej, czy ma pan nadzieję, że następnej, że będzie pan proponował to czy tamto, bo to nie są pojedyncze pańskie decyzje. Niestety wiele spraw w tej kadencji było aż tak zrobionych, że pan podjął decyzję, a potem przyszedł i rada się niestety zgodziła, bo wyznawała zasadę, że skoro powiedzieliśmy A, to powiemy jeszcze B. Takie rzeczy trzeba uzgadniać z radą, potężne inwestycje, czy to z tą, czy z inną, czy pan, czy jakikolwiek inny burmistrz.

Mówiąc o 6 latach budowy zaplecza na stadionie chodzi raczej o budowę pawilonu samego w sobie, a nie modernizacji całego stadionu jako obiektu sportowego. Z tego co mówi Romuald Zawodnik, miasto Pionki musi jeszcze udźwignąć wielomilionowe wydatki, a póki co dochody z wybudowanych chociażby obiektów sportowych nie pokrywają nawet kosztów ich utrzymania. Wizytówką miasta nie powinno być wygodne wnętrze budynku urzędu, ale raczej ogólny wygląd zadbanych ulic i skwerów.

Przeczytaj również

Komentarze