Już wkrótce skate park będzie jak nowy

Już wkrótce skate park będzie jak nowy

Intensywnie ruszyły prace przy wymianie urządzeń na terenie skate parku przy ul. Leśnej. Przy wsparciu środków z urzędu marszałkowskiego hałaśliwe rampy zostały zdemontowane i zastąpione nowymi.

Kiedy modernizowano Ogródek Jordanowski nikt jakoś nie przypuszczał, że blaszane urządzenia zamontowane na potrzeby skate parku będą aż tak przeszkadzały. Blacha zawsze emituje hałas, o czym zamawiający zapewne doskonale wiedział, ale dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania uzyskano niższą cenę zakupu. Sami użytkownicy oraz mieszkańcy bloków sąsiadujących z terenem Ogródka Jordanowskiego prosili wielokrotnie o dokonanie wymiany nawierzchni ramp emitującej hałas podczas użytkowania. W okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni młodzież bardzo intensywnie korzysta ze Skate Parku w różnych godzinach, od wczesnego poranka do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Hałas dobiegający z tego terenu uniemożliwia mieszkańcom sąsiadujących budynków odpoczynek we własnych mieszkaniach.

Szukano najlepszego rozwiązania, które pozwoliłoby nie zmniejszać ilości urządzeń, ale na stałe zniwelowało problem. Wszystkie rampy zostaną więc wymienione na betonowe, co pozwoli maksymalnie ograniczyć uciążliwy dla wszystkich hałas.

Przeczytaj również

Komentarze