Kierownictwo MZUK zaskoczone wydajnością zamiatarki

Kierownictwo MZUK zaskoczone wydajnością zamiatarki

Od 8 lutego MZUK, a właściwie już nowa spółka miejska Eko Pionki, posiada urządzenie firmy Hako o nazwie Citymaster 1600, które odśnieża, zamiata, a nawet kosi.

Urządzenie wielofunkcyjne kosztowało 555 877,34 zł, a decyzję o wzięciu maszyny w leasing podjęli radni w ubiegłym roku. Jak szybko i skutecznie pracuje nowy nabytek mogliśmy się już przekonać. Chodniki miejskie zostały odśnieżone, a niektóre nawet wyczyszczone do suchej kostki. Efekty widać gołym okiem.

Pani dyrektor, kierownictwo MZUKu jest zaskoczone wydajnością tego urządzenia – mówił do radnych Romuald Zawodnik. – Po analizie kosztów jego funkcjonowania MZUK będzie mógł zaoferować usługi podobnego typu samorządom okolicznym i w ten sposób zarabiać na swoje funkcjonowanie.

Eko Pionki spółka z o.o. oficjalnie powstała w dniu 26 lutego 2018 r., czyli w dniu podpisania aktu założycielskiego. Nowa nazwa powstała zgodnie z życzeniem kierownictwa MZUK oraz załogi. Prezesem spółki jest Małgorzata Cieciura, dotychczasowa p.o. dyrektora MZUK, a w skład rady nadzorczej wchodzą: przewodniczący Ryszard Fałek (dyrektor QFG), wiceprzewodniczący Krzysztof Kowal (prezes spółki miejskiej PWKC) i członek - Sebastian Gomuła (adwokat z Radomia).

Chcą się tym odciąć od nie zawsze chlubnej przeszłości – wyjaśnił Zawodnik. – Chcą pokazać nową jakość funkcjonowania tego przedsiębiorstwa.

Przeczytaj również

Komentarze