Łańcuch serc dla Kubusia Bernacika

Łańcuch serc dla Kubusia Bernacika

Już jest nowy numer Tygodnika OKO, a w nim jak zwykle OKO na Pionki. Tym razem wielka akcja pomocowa dla Kuby, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas zabawy z kolegami. Historia chłopca poruszyła tysiące wrażliwych serc, a łańcuch niesionej pomocy nie ma końca. Co chwilę kolejne osoby i firmy dołączają się do akcji dla Małego Wojownika.

Kuba ma 12 lat. Podczas wakacyjnej zabawy z kolegami w komandosów uległ wypadkowi. Niedotlenienie mózgu wywołało niedowład czterokończynowy. Wiadomość o wypadku małego mieszkańca Pionek szybko rozniosła się wśród ludzi o dobrych sercach.

Na portalu społecznościowym powstał profil Pomoc dla Kubusia Bernacika, którego administratorkami są 4 niesamowite kobiety, nazywane przez rodzinę Kuby – Ciotki Klotki z Ameryki (Ewa Gregorczyk, Ilona Misiurska, Dorota Sadurska i Klaudia Sałbut). Profil niemal natychmiast udostępnił pionkowski pięściarz zawodowy Rafał Grabowski i w ciągu zaledwie kilku godzin 3 tysiące osób zaoferowało swoją pomoc, a w tej chwili można ich liczyć w kilkunastu tysiącach.

Do akcji przyłączyli się ludzie dobrych serc oferując początkowo pomoc rzeczową potrzebną dla chłopca: pieluchy, podkłady, kosmetyki, żywność dojelitową itp. Każdy, kto dowiedział się o tragedii dołączał się do łańcucha pomocy: lokalni przedsiębiorcy oferując dzienne utargi, sąsiedzi z bloku, uczniowie szkół, nieznajomi. Wiele osób przekazywało fanty na licytacje, które odbywają się podczas koncertów organizowanych w barze MAK.

Fundacja TipTop, Fundacja Jana Pawła II, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci i wiele innych organizacji niosło i niesie swoją pomoc dla Małego Wojownika, bo tak wszyscy nazywają dziś Kubusia, który właśnie z oddziału neurologicznego w najbliższy poniedziałek trafi na rehabilitacyjny. Pieniądze na niezbędną chłopcu rehabilitację pochodzą od zwykłych ludzi, którzy w każdy możliwy sposób chcą pomóc wspomagając tę piękną akcję tym czym mogą. Tu nie ma podziałów na lepszych, gorszych, biednych czy bogatych – dosłownie każdy, w każdym wieku dorzuca swoją cegiełkę by Kuba mógł wrócić do sprawności.

Profil na portalu społecznościowym powstał 3 września, a już dzień później Rafał Grabowski miał do przekazania 30 kg paczkę dla Małego Wojownika. Bernadetta, właścicielka zakładu fryzjerskiego Atelier zapoczątkowała akcję przekazywania dziennych utargów na rzecz Kuby. Ewa zajęła się organizacją zbiórki dosłownie wszystkiego w Londynie wśród znajomych i nie tylko. Kolejna w łańcuszku dobroci była Fundacja Jana Pawła II, której założycielem jest mieszkaniec Pionek Bartosza Saniewski. To dzięki tej fundacji można było szybko zorganizować zbiórkę pieniędzy i już 6 września na koncie Kuby było 1500 zł. Marta mieszkająca na stałe w Anglii wystawiła puszkę, aby klienci sklepu mogli wrzucać do niej dowolne kwoty. Sebastian, koordynator Przedszkola Legii Warszawa w Pionkach zaoferował koszulkę Legii Warszawa wraz z podpisami zawodników (na licytację), pomoc Fundacji Legii, darmowe wejściówki na dowolny mecz w Warszawie i 10 zł od każdego wrześniowego abonamentu za korzystanie z zajęć w ramach Przedszkola Legii. Do akcji dołączyli także wolontariusze z pionkowskiego CKZiU, a uczniowie Zielonego prowadzili spontaniczną akcję zbierania pieniędzy na szkolnym korytarzu. Rafał Grabowski licytował na swojej stronie koszulki Grabowski TEAM, a 15 września podczas koncertu w barze MAK (Pionki, ul. Zakładowa 4b) jego rękawice bokserskie zostały wylicytowane za kwotę 1050 zł, a zwycięzca licytacji przekazał je właścicielowi baru aby symbolizowały tę wspaniałą akcję. Koncert w barze zaowocował zbiórką blisko 7 tys. zł, a do tego dołączył jeszcze utarg z Bacon Butty należącego do Pani Justyny. Właściciele salonu Sun Studio, to kolejni dobrzy ludzie, którzy przekazali dzienny utarg na leczenie Małego Wojownika. Pan Darek, właściciel firmy budowlanej DAR BUD zaoferował remont pokoju Kubusia i dostosowania go do jego potrzeb, a swoich kolegów z branży zaraził chęcią pomocy by wyremontować całe mieszkanie rodziny chłopca oraz przekazał na licytację kolekcję papierosów z czasów PRL. Lekkoatleta Piotr Małachowski, specjalista w rzucie dyskiem, trzykrotny uczestnik igrzysk olimpijskich, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Pekinie oraz Rio de Janeiro podarował na licytację swoją koszulkę z autografem (poszła za 650 zł). Zakątek Piękna na aukcję wystawił zabiegi kosmetologiczne, Pani Monika zaprosiła 10 osób na manicure hybrydowy, a pozyskane w ten sposób środki przekazała organizatorom zbiórki. WIGA Salon Fryzjerski zaoferował licytowanie zabiegu regenerującego, który wygrała Pani Monika, ale nie skorzystała – przekazała go dla Mamy Kuby. Właściciele budki z lodami i goframi przy Placu Konstytucji 3 Maja przekazali niedzielny utarg – ponad 1400 zł. Pionkowskie Morsy zapraszają na ognisko 29 września do miejscowości Bieliny, gdzie zorganizowana zostanie zbiórka pieniędzy oraz potrzebnych rzeczy.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy dołączyli do Łańcucha Serc dla Małego Wojownika. Akcja wciąż trwa i każdy może pomóc. Liczy się każda kwota, każdy gest, bo walczymy w słusznej sprawie.

Dzięki Fundacji Jana Pawła II 100% darowizn wpłaconych na konto przekazywanych jest na pomoc Kubusiowi. Każdy może dołączyć do zbiórki pieniędzy bardzo potrzebnych na rehabilitację, dość kosztowną, bo godzina to minimum 100 zł, a Kuba naprawdę jej potrzebuje.

W tytule przelewu w Polsce wpisujemy "Pomoc dla Kuby Bernacika"

Numer konta w Idea Banku: 38 1950 0001 2006 0438 6690 0003

Darczyńcy zza granicy powinni użyć numeru konta w formacie IBAN tj.

PL 38 1950 0001 2006 0438 6690 0003, a także kodu SWIFT: IEEAPLPA

Adres banku to: Idea Bank S.A., ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa

W tytule przelewu prosimy wpisać RCBWPLPW – darowizna, przyspieszy to zaksięgowanie przelewów zza granicy i oczywiście tu też dopisujemy "pomoc dla Kuby Bernacika".

Każdy z darczyńców może swoje darowizny na rzecz Kuby odliczyć od podatku na poniższych zasadach:

  • darowizny osób fizycznych: od dochodu można odliczyć darowizny w kwocie nie wyższej niż 6% dochodu (na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 9 ust. o Ustawy o podatku od osób fizycznych dotyczącego możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego),
  • darowizny osób prawnych: od dochodu można odliczyć darowizny do wysokości nie przekraczającej 10% dochodu (na podstawie art. 18 ust 1 pkt 1 i 7 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych dotyczącego możliwości odliczenia darowizny od podatku dochodowego).

Dołącz do Łańcucha Dobrych Serc by wspomóc Kubę.

Przeczytaj również

Komentarze