Lotnisko w Radomiu oficjalnie otwarte. Do połowy maja promocje

Lotnisko w Radomiu oficjalnie otwarte. Do połowy maja promocje

27 kwietnia lotnisko Warszawa-Radom zostało oficjalnie otwarte i w czwartek wieczorem wyląduje na nim pierwszy samolot pasażerski z Paryża. Lotnisko Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku to najnowsze, a zarazem najnowocześniejsze lotnisko w Polsce. Położone jest 3 km od centrum Radomia.

Lotnisko Warszawa-Radom ma być portem, który odciąży lotnisko Warszawa-Okęcie. Jest przeznaczone głównie dla pasażerów mieszkających w promieniu ok. 100–150 km od Radomia. Polskie Porty Lotnicze (PPL) spodziewają się, że będą z niego korzystać nie tylko mieszkańcy województwa mazowieckiego, ale także ościennych regionów.

Z Radomia można polecieć na rodzinne wakacje lub w podróż biznesową. PLL LOT oferuje regularne połączenia do Paryża, Rzymu, Prewezy, Tirany i Warny. Wypoczynek wakacyjny z wylotem z Radomia organizuje także 9 biur podróży: Coral Travel, Exim Tours, Greckie Podróże, ITAKA, Nekera, Rainbow, Rego-Bis, Sun&Fun Holidays czy TUI. Touroperatorzy na wakacje lotami czarterowymi zabiorą pasażerów m.in. do Antalyi, Burgas, ale też Warny i Tirany.

Z myślą o podróżnych dojeżdżających do Radomia z Warszawy, PPL uruchamia od czwartku shuttle busy, które będą kursować pomiędzy warszawskim Okęciem a lotniskiem Warszawa-Radom. Do 15 maja, w ramach promocji, przejazdy w obu kierunkach będą bezpłatne. Rozkład kursów dostosowany jest do aktualnej siatki połączeń lotniska Warszawa-Radom. Do połowy maja darmowy będzie także parking na lotnisku w Radomiu. Pod terminal podjeżdżać będą też kursujące z radomskiego dworca PKP autobusy dwóch linii 5 i 14.

Jakie oferty będą dostępne na wakacje 2023?

W marcu 2023 swoją ofertę wycieczek z lotniska w Radomiu ogłosiło biuro Rainbow. Touroperator zaproponuje turystom wycieczki objazdowe do Paryża i doliny Loary. Pierwsze rejsy mają się odbyć już w majówkę 2023, samolotami LOT-u. Biuro Rego-Bis ogłosiło, że w czerwcu 2023 zacznie przewozić turystów z Radomia do Tirany, stolicy Albanii. Pierwszy lot czarterowy zaplanowano na 11 czerwca. Biuro podróży Exim Tours ogłosiło, że także będzie organizować wycieczki z wylotami z lotniska w Radomiu w sezonie letnim 2023. Oferowany kierunek to Tunezja kontynentalna, na razie bez popularnej wyspy Dżerba. Rejsy mają odbywać się w czwartki między 1 czerwca a 5 października 2023. Także biuro podróży TUI – największe w Polsce – zapowiedziało, że zacznie przewozić turystów z lotniska w Radomiu w sezonie letnim 2023. TUI będzie latać z Radomia do Turcji, jednego z ulubionych turystycznych kierunków Polaków. Czartery do Antalyi mają się rozpocząć 21 czerwca 2023. Planowane kierunki to także Burgas w Bułgarii i Dżerba w Tunezji.

Pierwszym biurem podróży, które oficjalnie uwzględniło lotnisko w Radomiu w swojej ofercie, jest polska Nekera. W ofercie first minute na czerwiec 2023 znalazły się wycieczki all inclusive do Złotego Brzegu w Bułgarii z wylotem z Radomia. A biuro podróży ITAKA ogłosiło, że w sezonie letnim 2023 będzie organizowało wycieczki z wylotami z lotniska Warszawa-Radom. Rejsy będą odbywać się 10 razy w tygodniu. Zaplanowane kierunki to: Antalia w Turcji, Marsa Alam w Egipcie, Burgas i Warna w Bułgarii, Tirana w Albanii i Leukada w Grecji. Anulowane zostały zapowiedziane wcześniej wycieczki z Radomia na Kretę i Kos, Majorkę, do Taby w Egipcie i Tivatu w Czarnogórze.

Z większych linii lotniczych swoją działalność na lotnisku w Radomiu zgłosiły na razie tylko PLL LOT. Przewoźnik będzie latał do Paryża, Rzymu i Warny. Wcześniej zaplanowane połączenie do Kopenhagi zostało anulowane.

Centrum Rozrywkowo-Edukacyjne w terminalu lotniska w Radomiu być może nie zostanie otwarte na wakacje. Nowoczesny pawilon dla dzieci i młodzieży może zostać ukończony na przełomie sierpnia i września 2023.

Przeczytaj również

Komentarze