Lubisz „Nad Niemnem”? Przyjdź na Narodowe Czytanie

Lubisz „Nad Niemnem”? Przyjdź na Narodowe Czytanie

„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach po raz kolejny przyłącza się do Narodowego Czytania. Wspólne czytanie lektury odbędzie się 7 września w Czytelni Plenerowej, w Parku Miejskim Błonia.

11 września Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Pionkach razem z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Pionkach przyłączy się do akcji Narodowe Czytanie. Wydarzenie odbędzie się na placu przed Biblioteką Pedagogiczną w Radomiu Filia w Pionkach.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu. Zarówno w czwartek, jak i w poniedziałek czeka na uczestników wiele niespodzianek. Wstęp wolny.

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej od 2012 roku. Zostało zainicjowane lekturą "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, zbiór 8 nowel (autorstwa Elizy Orzeszkowej, Marii Konopnickiej, Bolesława Prusa, Brunona Schulza, Władysława Stanisława Reymonta, Stefana Żeromskiego, Henryka Sienkiewicza i Henryka Rzewuskiego), „Balladynę” Juliusza Słowackiego, „Moralność Pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej oraz „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Przeczytaj również