Miał być nowy chodnika od ul. Miłej do ul. Chemicznej

Miał być nowy chodnik od ul. Miłej do ul. Chemicznej

Konieczności modernizacji chodnika wzdłuż ul. Boh. Studzianek po stronie posesji prywatnych nie trzeba argumentować. Wygląda fatalnie. I choć pojawiły się pieniądze na wykonanie inwestycji, to na ostatniej sesji radni miejscy zadecydowali by chodnika jednak nie robić.

Wiele dróg i chodników na terenie miasta wymaga pilnych napraw, modernizacji, a także w ogóle budowy. Sukcesywnie miasto stara się wychodzić naprzeciw wnioskom mieszkańców i wykonywać inwestycje by poprawić komfort użytkowania, a przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych i rowerzystów.

Chodnik wzdłuż ul. Boh. Studzianek po stronie posesji prywatnych został podzielony do realizacji na etapy ze względu na jego długość oraz koszty. W sierpniu burmistrz zaproponował radnym miejskim, by w tej chwili zrealizować odcinek od ul. Miłej do ul. Chemicznej. I choć wydawałoby się, że większość rady uzna te roboty za konieczne, to jednak pomysł został przez nich odrzucony.

Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja nie będzie w najbliższym czasie realizowana, bo przeciwko wydatkowaniu środków na ten cel głosowali radni: Paweł Abramowicz, Wioletta Grzywacz, Stanisław Pacan, Paweł Kobylas, Iwona Wydmuch, Krzysztof Bińkowski, Wojciech Maślanek oraz Tomasz Łyżwa, który przecież sam zabiegał o jego wykonanie.

Przeczytaj również

Komentarze