Mieszkańcy muszą poczekać na dworce

Mieszkańcy muszą poczekać na dworce

W dniu 18 czerwca 2020 r. na Dworcu Zachodnim w Pionkach odbył się krótki briefing prasowy posła na Sejm Konrada Frysztaka. Tematem dworce kolejowe w naszym mieście, które miały być remontowane, miały być otwarte kasy, ale jak informuje minister infrastruktury – trzeba czekać.

W lutym tego roku poseł na konferencji prasowej z peronu dworca informował, że PKP będzie remontowało lokalne dworce kolejowe Pionki Zachodnie i Pionki Główne. Miał ruszyć nawet przetarg – taką informację przekazał wtedy posłowi minister.

Z racji tego, że bardzo głęboko w moim sercu są Pionki, kontroluję tę sytuację i zadałem kolejne pytanie do ministra infrastruktury, pana ministra Adamczyka o tym, co z tym przetargiem? Kiedy możemy spodziewać się wykonania remontu obu obiektów? I jakież jest moje zdziwienie? – mówił w dniu dzisiejszym poseł Konrad Frysztak. – Przypomnę, że w lutym byliśmy informowani, że na przełomie pierwszego i drugiego kwartału, czyli na przełomie marca i kwietnia przetarg zostanie ogłoszony. Dziś mam interpelację datowaną na 16 czerwca i jest odpowiedź ministerstwa, dokładnie podpisana przez ministra Andrzeja Bittla, że przetarg zostanie ogłoszony w III kwartale. To spowodowane jest, jak informuje pan minister tym, że nie jest odebrana w całości dokumentacja od wykonawcy, że ta dokumentacja ma pewne błędy i wady, i musi zostać poprawiona. Pan minister informuje, że to powinno nastąpić lada moment, ale wskazuje na kolejny problem. Tym problemem jest wojewoda mazowiecki i o ile nie dziwię się takiej opieszałości wojewody Konstantego Radziwiłła dziś zajmującego się bezpośrednio, ale nie radzącego sobie z sytuacją COVIDu w naszym kraju, to mamy tam swojego reprezentanta Artura Standowicza, syna ziemi radomskiej, człowieka któremu na sercu powinny leżeć również sprawy Pionek i dlatego zachęcam pana wojewodę Artura Standowicza do tego, aby mniej czasu poświęcał na facebooka, twittery i peany na cześć jednego z kandydatów na prezydenta, ale żeby skupił się na tym i pomógł uzyskać niezbędne pozwolenia dla ministerstwa infrastruktury, dla spółki PKP PLK aby mogły zostać oba dworce wyremontowane. Chcę powiedzieć wszystkim mieszkańcom Pionek, miasta i gminy Pionki, że będę tę sytuację monitorował, monitował i będę sprawdzał, będę pilnował żeby ten przetarg został jak najszybciej ogłoszony po to, żebyśmy mogli odzyskać dworzec Pionki Główne, ale również wejść do nowego budynku Pionki Zachodnie, żeby ta kasa o której wielokrotnie rozmawialiśmy, była czynna całą dobę, a nie tylko wtedy, kiedy tak uważają firmy, które odpowiadają za te kasy. To wszystko jest bardzo ważne dla nas, dla mieszkańców Pionek, gminy Pionki abyśmy mogli korzystać w nieograniczony sposób z tych obiektów.

Przeczytaj również

Komentarze