Może znajdą się pieniądze na szpital

Może znajdą się pieniądze na szpital

Widmo likwidacji szpitala przy ul. Niepodległości towarzyszy mieszkańcom od lat. Temat co jakiś czas powraca, ale być może pojawiła się nadzieja na uratowanie placówki.

Informację o prawdopodobnych pieniądzach na modernizację szpitala przekazał podczas III sesji Rady Miasta, wiceprzewodniczący Tomasz Łyżwa:

To nie są jeszcze potwierdzone informacje, ale rozmawiałem ze starostą i radnymi powiatowymi z naszego terenu, sesja będzie w piątek w starostwie. Myślę, że po sesji zaprosimy kogoś tutaj z radnych i nam szczegółowo opowie. Starosta i radni powiatowi się tutaj pozytywnie przychylają do projektu szpitala, który miałby być przy ul Niepodległości i prawdopodobnie taki projekt zostanie złożony, pieniądze też w starostwie się znajdą. Nie chciałbym tutaj za daleko wybiegać w przyszłość, wszystko jest na dobrej drodze. O całości tej realizacji tego projektu, to może za dużo powiedziane, ale w starostwie pieniądze na początek będą, a o większe środki będzie się starało starostwo jakby wyżej. Na razie wszystko jest na dobrej drodze. Więcej szczegółów nie chcę zdradzać. Myślę, że po sesji Rady Powiatu będziemy mieli więcej pozytywnych informacji.

Zapewnień uratowania szpitala było wiele w ostatnich latach, choć od jakiegoś czasu mówiło się tylko o rozbudowie szpitala przy ul. Harcerskiej.

Miejmy nadzieję, że nie będzie tak jak dotychczas, kiedy to poprzedni radni obiecywali nam tylko, że dostaniemy pieniądze na modernizację - skomentował radny Paweł Kobylas. I faktycznie do ciągłych zapewnień już wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, a teraz liczą na to, że obiecywana rozbudowa szpitala kiedyś wreszcie dojdzie do skutku.

Przeczytaj również

Komentarze