Nie było zgody na wycinkę drzew na Ogródku Jordanowskim

Nie było zgody na wycinkę drzew na Ogródku Jordanowskim?

Znikające drzewa w Pionkach wywołały sporo dyskusji. W dniu 9 marca zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym w Radomiu o wydanie pozwolenia na wycinkę.

Starostwo wydało zgodę na wycinkę drzew w parku przy Alejach Lipowych z uwagi na trwający remont tego miejsca. Niektóre drzewa na tym terenie stwarzały realne zagrożenie dla mieszkańców ponieważ były suche i chore. Takie drzewa należy usuwać.

9 marca w godzinach porannych zapytaliśmy inspektora Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Starostwa Powiatowego w Radomiu o zgodę na wycinkę drzew na terenie Ogródka Jordanowskiego w Pionkach. Roman Romanowski powiedział, że nie przypomina sobie aby taka decyzja została wydana. W południe, podczas kolejnej rozmowy telefonicznej, kiedy poinformowaliśmy, że wprowadził nas w błąd, bo taka decyzja została wydana, stwierdził, że niestety nie zna lokalizacji w Pionkach i gdyby znał konkretny numer działki, to poszukałby czy wydano taką decyzję.

Cytat z porannej rozmowy: czy wydana została decyzja na wycinkę drzew w parku przy Alejach Lipowych i na terenie Ogródka Jordanowskiego w Pionkach? Odpowiedź: tak, została wydana decyzja na wycinkę drzew na Alejach Lipowych, bo trwa tam remont parku, a drzewa były chore i suche. Na ogródek nie przypominam sobie takiej decyzji.

Rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego przekazał iż w dniu 14 lutego 2018 r. starosta Mirosław Ślifirczyk wydał zgodę na wycinkę 4 lip rosnących na działce nr 2/20 stanowiącej własność miasta Pionki.

Drzewa rosnące wzdłuż ogrodzenia Ogródka Jordanowskiego zniknęły bezpowrotnie, a korony tych które oszczędzono, zostały przycięte w sposób pozostawiający wiele do życzenia.

W lutym 2015 r. „przycięto” gałęzie drzew rosnących wzdłuż ul. Zakładowej. Zabieg pielęgnacyjny został przeprowadzony w taki sposób, że pozostawiono tylko kikuty pni licząc iż wraz z wiosną drzewa odbiją. Skończyło się na tym, że drzewa musiały zostać usunięte.

Przeczytaj również

Komentarze