Niedziela na Ogródku Jordanowskim. Wyjątkowy festyn Postaw na Rodzinę

Niedziela na Ogródku Jordanowskim. Wyjątkowy festyn Postaw na Rodzinę

Piękna pogoda, wesoła muzyka, mnóstwo atrakcji, w tym także sportowych, pokaz talentów oraz występy wokalne i taneczne. Do tego odrobina satyry, mistrzowskie covery i koncert zespołu DiscoBoys. Mieszkańcy Pionek tłumnie odwiedzili Ogródek Jordanowski by skorzystać z licznych atrakcji.

Festyn „Postaw na Rodzinę, łączymy pokolenia – seniorzy dla miasta”, to wydarzenie, które zawsze cieszy się popularnością. Jednak w tym roku frekwencja była znakomita przez cały czas trwania zabawy.

Festyn rozpoczął się o godz. 15:00 występami najmłodszych. Na scenie swoje talenty wokalno-taneczne prezentowały przedszkolaki, które nie zważając na tremę i tłumy widzów dały prawdziwi pokaz swoich talentów nagrodzony ogromnymi brawami. Po nich wystąpili trochę starsi, bo uczniowie szkół podstawowych, którzy śpiewali, także po angielsku, tańczyli i prezentowali swój kunszt gry na instrumentach.

Teren Ogródka Jordanowskiego zastawiony był namiotami i stoiskami, które przyciągały odwiedzających. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie lub swoich najbliższych. Można było wziąć udział w konkursach sportowych z atrakcyjnymi nagrodami, zabawach z animatorkami, poskakać na kolorowych dmuchańcach czy wziąć udział w pokazach OSP i Policji. Kolorowo, wesoło, atrakcyjnie dla całych rodzin, które licznie przybyły by spędzić niedzielę na świeżym powietrzu.

Podczas festynu loteria fantowa – do wygrania trzy rowery: męski, damski i dziecięcy oraz narzędzia dla majsterkowiczów. Odbyło się również rozstrzygnięcie konkursów rodzinnych: „Wnuczek w oczach babci i dziadka”, „Zgrana z nas para” i „Gdzie wnuczek nie może, tam babcia z dziadkiem pomoże”.

Kiedy scenę opuściły najmłodsze gwiazdy estrady, wystąpił satyryk Jacek Ziobro, który podczas występu zaskoczył publiczność niezwykłą ekspresją aktorską, przejawiającą się zarówno mową ciała, ale też zabawnymi urozmaiconymi interpretacjami własnych tekstów oraz piosenek. Po nim covery znanych i lubianych utworów polskich i zagranicznych zaprezentował zespół Shlagerband ze Lwowa, który zaprosił publiczność do swojego miasta po zakończeniu wojny. Jednak największą widownię zgromadził zespół DiscoBoys. Młodzi i trochę starsi bawili się w rytmach muzyki lekkiej, rozrywkowej i śpiewali przeboje energicznej grupy. Najodważniejsi spośród publiczności wystąpili z gwiazdami na scenie.

A to wszystko odbyło się dzięki: marszałkowi województwa mazowieckiego Adamowi Struzikowi, burmistrzowi miasta Pionki Robertowi Kowalczykowi wraz z Radą Miasta, Radzie Seniorów Miasta Pionki, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Pionkach, Pionkowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Warsztatom Terapii Zajęciowej, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendzie Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu i Komisariatowi Policji w Pionkach. Wydarzenie współfinansowane było z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Samorządowy Instrument Wsparcia Rad Seniorów 2023”.

 

Przeczytaj również

Komentarze