Nowi dyrektorzy pionkowskich placówek

Nowi dyrektorzy pionkowskich placówek

W dniu 17 sierpnia 2022 r. w Urzędzie Miasta Pionki burmistrz Robert Kowalczyk wręczył akty powierzenia dla dyrektor PSP nr 2 i p.o. dyr. Przedszkola nr 3.

Akt powierzenia stanowiska Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bolesława Prusa w Pionkach oficjalnie przyjęła Magdalena Deszczka (dotychczasowa dyrektor szkoły), która wygrała konkurs zorganizowany w dniu 6 czerwca. Również dotychczasowa dyrektor przedszkola nr 3 w Pionkach, Agata Jaworska otrzymała akt powierzenia pełnienia obowiązków na okres 1 roku.

Pionkowska oświata 1 września zaczyna swoją pracę w komplecie, bo w dniu dzisiejszym powołałem dwie osoby na stanowisko dyrektora przedszkola nr 3 i dyrektora szkoły podstawowej nr 2. Cieszę się, że będziemy dalej współpracować z byłymi dyrektorami, doświadczonymi, mądrymi, z którymi do tej pory współpraca  układała się bardzo dobrze i mam nadzieję, że będzie tak samo w nowym roku szkolnym – mówił podczas wręczania aktów burmistrz Robert Kowalczyk.

Obie panie doskonale znają prowadzone przez siebie placówki w których będą kontynuowały pracę.

Działalność edukacyjną, wychowawczą, kulturalną i opiekuńczą na terenie szkoły chcę prowadzić nadal na zasadzie demokracji partnerstwa, czyniąc współtwórcami i współodpowiedzialnymi za te działania radę pedagogiczną, rodziców oraz wychowanków. Stanowisko dyrektora szkoły wiążę się z ciągłymi zmianami, które są długimi procesami i nie przebiegają według gotowych schematów. Będę jednak starała się za nimi nadążyć i zawsze znaleźć dobre rozwiązanie. Będę kontynuowała swoją pracę i działania na rzecz szkoły i uczniów – stwierdza Magdalena Deszczka.

To będzie następny rok pełen nowych wyzwań i zmian w prawie oświatowym. Cała kadra naszego przedszkola jest gotowa do podania ręki każdemu dziecku w trudnej sztuce poznawania świata. Będę kontynuować  dotychczasowe  działania, a także zrobię wszystko aby każdy wychowanek czuł się u nas akceptowany i bezpieczny. Wspólnie z rodzicami pomożemy mu poznać świat oraz stać się małym samodzielnym człowiekiem. Zarządzanie  placówką nadal będzie przebiegało w sposób sprawny i nowoczesny, tak aby pracownicy mieli  satysfakcję ze swojej pracy oraz możliwość rozwoju – dodaje Agata Jaworska. – Bardzo dobra współpraca z władzami samorządowymi i oświatowymi sprzyjała i będzie sprzyjać rozwojowi naszego przedszkola. Serdeczna i owocna współpraca z rodzicami to nadal bardzo ważne zadanie na nowy rok szkolny. Prowadzenie jak co roku diagnozy efektywności naszych działań pozwoli na przygotowywanie twórczych, komunikatywnych, empatycznych i gotowych do przekroczenia progu szkoły absolwentów Przedszkola nr 3 w Pionkach.

Przeczytaj również

Komentarze