Nowy wygląd kolejnych placów zabaw w mieście

Nowy wygląd kolejnych placów zabaw w mieście

Stare, wyeksploatowane, czasem niebezpieczne, zostały wyłączone z użytkowania ze względu na bezpieczeństwo dzieci. Mowa o placach zabaw przy przedszkolu Lipowy Zakątek oraz Publicznej Szkole Podstawowej nr 5, które przeszły metamorfozę.

Jak informuje wydział Rozwoju i Inwestycji miasto Pionki w trosce o najmłodszych mieszkańców nie tylko buduje nowe, ale też przeznacza środki na modernizację istniejących placów zabaw. W 2023 r. wykonano modernizację dwóch kolejnych placów zabaw przynależących do miejskich placówek oświatowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci, rodziców i nauczycieli, zdecydowano o konieczności wymiany wyposażenia na nowe na placu zabaw przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5. Przebudowany plac zabaw zapewni w czasie przerw międzylekcyjnych bezpieczne miejsce relaksu i spotkań, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogli budować relacje z rówieśnikami. Po zakończonej modernizacji na terenie placu zabaw znajdują się: karuzela tarczowa z siedziskami, huśtawka bocianie gniazdo, zestaw sportowo – sprawnościowy. Wszystkie urządzenia posiadają wymagane certyfikaty zgodności z normą PN-EN 1176. Wyremontowane zostały również: huśtawka dwustanowiskowa, huśtawka wagowa oraz zamek. Koszt zadania to 60 tys. zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Unii Europejskiej.

Kolejny plac zabaw, który wymagał modernizacji znajduje się przy przedszkolu Lipowy Zakątek. Dzięki modernizacji placu zabaw najmłodsi mieszkańcy miasta mogą korzystać z nowych bezpiecznych urządzeń, tj.: nowego dużego zamku, wieży z dachem i zjeżdżalnią oraz grami, labiryntu, lokomotywy z wagonikiem oraz wieży z daszkiem i zjeżdżalnią umieszczonej w piaskownicy. Wszystkie urządzenia zabawowe posiadają certyfikaty za zgodność z normą PN-EN 1176. Dodatkowo, wyremontowane zostały huśtawki wagowe i urządzenia sprężynki. Koszt zadania to niemal 62 tys. zł.

źródło, fot.: UM Wydział Rozwoju i Inwestycji

Przeczytaj również

Komentarze