Oficjalne wyniki

Oficjalne wyniki

Miejska Komisja Wyborcza przedstawiła oficjalne wyniki głosowania na radnych i burmistrza.

Na burmistrza Miasta Pionki wyborcy oddali w sumie 8 045 głosów. Największą ich ilość zdobył Robert Kowalczyk – 3 754. W drugiej turze o fotel burmistrza powalczy Joanna Ewa Klich z wynikiem 1 774 głosy. Romualdowi Zawodnikowi zaufało 1 746 osób, a Krzysztof Banaszek zdobył ich jedynie 771.

Głosy na radnych miejskich:

  • Okręg nr 1 – liczba głosów ważnych 532:
    • Abramowicz Paweł KWW Roberta Kowalczyka – 210,
    • Pająk Krystian KW PSL – 133,
    • Sobol Zenon KW PiS – 127,
    • Szewczyk Radosław KWW Romualda Zawodnika – 45,
    • Kupisz Hanna KWW PIM – 17.
  • Okręg nr 2 – liczba głosów ważnych 435:
    • Belowski Zbigniew KWW Zbigniewa Belowskiego – 186,
    • Kaczorowska Kamila KWW Roberta Kowalczyka – 175,
    • Sot Kamil KWW Romualda Zawodnika – 48,
    • Kryczka Kamil KW PSL – 26.
  • Okręg nr 3 – liczba głosów ważnych 569:
    • Jaroszek Dawid KW PiS – 257,
    • Sadurska Dorota KWW Roberta Kowalczyka – 121,
    • Gałkowski Bartłomiej KWW Romualda Zawodnika – 78,
    • Grzyb Grzegorz KKW SLD – 62,
    • Witczyk Kamila KW PSL – 38,
    • Woźniak Danuta KW Forum Samorządowe – 13.
  • Okręg nr 4 – liczba głosów ważnych 534:
    • Szałabaj Włodzimierz KWW Roberta Kowalczyka – 218,
    • Sokołowski Krzysztof KWW Romuald Zawodnik – 89,
    • Włodarczyk Apolonia KW PiS – 68,
    • Sarnecki Piotr KW Forum Samorządowe – 57,
    • Guza Piotr KKW SLD – 50,
    • Molenda Michał KKW PO – 24,
    • Ambroziak Tomasz KWW PIM – 18,
    • Kłosowski Mateusz KW PSL – 10.
  • Okręg nr 5 – liczba głosów ważnych 556:
    • Kobylas Paweł KWW Roberta Kowalczyka – 152,
    • Myśliwiec Kazimierz KW PSL – 151,
    • Bandyk Krzysztof KWW Niezależny – 93,
    • Kuc Marek KW PiS – 87,
    • Nawrocka Grażyna KW Forum Samorządowe – 38,
    • Wasiłek Wiesław KWW Romualda Zawodnika – 35.
  • Okręg nr 6 – liczba głosów ważnych 438:
    • Nowak Piotr KW PiS – 141,
    • Mazur Daniel KWW Roberta Kowalczyka – 82,
    • Abramowicz Grzegorz KKW SLD – 66,
    • Mazur-Downar Ewelina KWW Romualda Zawodnika – 55,
    • Turski Paweł KW Forum Samorządowe – 49,
    • Mazurek Justyna KW PSL – 45,
  • Okręg nr 7 – liczba głosów ważnych 507:
    • Panufnik Kamil KWW Roberta Kowalczyka – 177,
    • Mirka Tomasz KW PiS – 109,
    • Cybulska Izabela KW PSL – 71,
    • Kustra Jacek KWW Romualda Zawodnika – 44,
    • Tosza Bohdan KKW SLD – 42,
    • Wiśniewski Łukasz KWW Niezależny – 37,
    • Szmit Tomasz KW Forum Samorządowe – 27.
  • Okręg nr 8 – liczba głosów ważnych 506:
    • Maślanek Wojciech KWW Roberta Kowalczyka – 247,
    • Mróz-Cibor Anna KW PiS – 111,
    • Banaszek Krzysztof KW PSL – 76,
    • Miśkiewicz Krzysztof KWW Romualda Zawodnika – 72.
  • Okręg nr 9 – liczba głosów ważnych 514:
    • Bińkowski Krzysztof KWW Niezależny – 154,
    • Wojtaszewski Jakub KW PiS – 127,
    • Boguta Justyna KWW Roberta Kowalczyka – 84,
    • Rybaniec Wiesława KWW Romualda Zawodnika – 68,
    • Korzeń Tomasz KW PSL – 32,
    • Iwanowska Maria KKW SLD – 26,
    • Chojnacki Wojciech KW Forum Samorządowych – 23.
  • Okręg nr 10 – liczba głosów ważnych 467:
    • Wydmuch Iwona KW PSL – 218,
    • Kwiatkowska Aneta KWW Roberta Kowalczyka – 164,
    • Stępień Maria KWW Romualda Zawodnika – 85.
  • Okręg nr 11 – liczba głosów ważnych 623:
    • Wierzycka Anna KWW Roberta Kowalczyka – 146,
    • Błazik Marek KWW Romualda Zawodnika – 118,
    • Sot Sebastian KW PiS – 107,
    • Figurska Ewa KKW SLD – 87,
    • Fabiszewski Michał KWW Niezależny – 86,
    • Wrzesiński Robert KW PSL – 79.
  • Okręg nr 12 – liczba głosów ważnych 506:
    • Wąsik Grzegorz KW PiS – 260,
    • Golbert Michał KWW Roberta Kowalczyka – 140,
    • Dróżdż Agata KWW Romualda Zawodnika – 59,
    • Kaczmarczyk Paweł KW PSL – 47.
  • Okręg nr 13 – liczba głosów ważnych 599:
    • Łyżwa Tomasz KW PiS – 161,
    • Cybulska Ewa KWW Roberta Kowalczyka – 159,
    • Cybulski Dominik KWW Niezależny – 108,
    • Osińska Halina KWW Romualda Zawodnika – 82,
    • Woźniak Anna KKW SLD – 45,
    • Amerek Bartosz KW PSL – 30,
    • Fabis Eugeniusz KW Forum Samorządowe – 14.
  • Okręg nr 14 – liczba głosów ważnych 620:
    • Grzywacz Wioletta KW PiS – 204,
    • Sokalski Norbert KWW Roberta Kowalczyka – 166,
    • Śmietanka Elżbieta KWW Romualda Zawodnika – 137,
    • Kowalczyk Paweł KW PSL – 89,
    • Gogolewski Mieczysław KKW SLD – 24.
  • Okręg nr 15 – liczba głosów ważnych 560:
    • Pacan Stanisław KWW Zgoda i Zaufanie – 180,
    • Klich Joanna Ewa KW PiS – 113,
    • Kowalski Tomasz KW PSL – 98,
    • Kopczyńska Maria KW Forum Samorządowe – 97,
    • Giemza Elżbieta KWW Romualda Zawodnika – 72.

Przeczytaj również

Komentarze