Oświadczenie kandydata na radnego w sprawie niesłusznego posądzenia

Oświadczenie kandydata na radnego w sprawie niesłusznego posądzenia

W dniu 17 października w skrzynkach pocztowych mieszkańców okręgu nr 5 pojawiła się anonimowa ulotka szkalująca obecnego radnego ubiegającego się o reelekcję. Autorstwo ulotki przypisywane jest Pawłowi Kobylasowi, który wydał w tej sprawie oświadczenie.

„Kampania wyborcza wkroczyła w ostatnią fazę – oszczerstw i pomówień. W okręgu z którego kandyduję do Rady Miasta ktoś roznosi skserowane kartki szkalujące radnego Kazimierza Myśliwca. Z przykrością informuję wyborców, że do mojej skrzynki pocztowej wrzucono ją również. Pojawiła się także kolejna, ale obarczona notatką sugerującą, iż to ja jestem autorem tego anonimu. To pomówienie, ale rozumiem, że niektóre osoby ogarnęła gorączka przedwyborcza.

Chciałbym publicznie poinformować mieszkańców okręgu wyborczego nr 5, że ulotka szkalująca Pana Kazimierza Myśliwca nie jest mojego autorstwa ani żadnej osoby z kręgu moich przyjaciół czy znajomych, nie została również zlecona przez nikogo z mojego grona, a osoby które posunęły się do tego czynu nie mają cywilnej odwagi podpisać się pod treścią. Nie popieram takiego zachowania, pomawiania i szkalowania kandydatów.
Jednocześnie chciałbym zaznaczyć iż szanuję Pana Kazimierza. Jesteśmy sąsiadami z jednego bloku i nie wyobrażam sobie prowadzenia kampanii przy użyciu tak pomawiających treści. Wybory już w niedzielę, ale po 21 października wszyscy będziemy nadal żyć obok siebie, bez względu na to, kogo mieszkańcy wybiorą jako reprezentanta do Rady Miasta.

Z poważaniem
Paweł Kobylas, kandydat do Rady Miasta okręg wyborczy nr 5 pozycja nr 6”

Przeczytaj również

Komentarze