Oświadczenie na zakończenie

Oświadczenie na zakończenie

Zbigniew Belowski pozbawiony możliwości zabrania głosu na koniec kadencji tego składu rady, postanowił z dziennikarzami spotkać się przed budynkiem urzędu. Podsumował zachowanie radnych z tzw. koalicji oraz zachęcił mieszkańców do samodzielnego wyciągnięcia wniosków czego obawiają się radni blokując możliwość swobodnych wypowiedzi swoich kolegów. Wyraził też nadzieję, że po wyborach nastąpi zmiana personalna na stanowisku burmistrza i zachęcił do głosowania na kandydata, którego osobiście popiera.

Grupa radnych z tzw. koalicji burmistrzowskiej storpedowała całkowicie program sesji uniemożliwiając pozostałym radnym wypowiedzenie się i uniemożliwiając przewodniczącemu podsumowania całej kadencji. W zawiązku z faktem, że było to działanie celowe wykreowane już wcześniej żeby wprowadzić taki zamęt i uniemożliwić krytyczne uwagi zarówno pod względem nas samych jako radnych, bo przyznajmy, że wiele spraw nie zostało wykonanych tak jak należy, takie jest moje zdanie, jak również pod adresem burmistrza, którego wielokrotna samowola w czasie tej kadencji zmieniła nie tylko budżet, ale zmieniła wiele realizacji, które zostały rozpoczęte.

Zbigniew Belowski nie kwestionuje wielu pozytywnych zmian jakie widać na ulicach miasta, ale podkreśla, że te pozytywne realizacje, to są pomysły samych mieszkańców, które poprzez radnych trafiły do budżetu miasta.

Tam gdzie burmistrz przeforsował, przeurocze czasami pomysły, takie jak cały budynek na stadionie, jak cmentarz, który już w tej chwili pochłonął ponad 2 mln zł wrzuconych w piach dokładnie w piach, to są, co wielokrotnie mówiłem, fanaberie, nieodpowiedzialne decyzje, które w konsekwencji będą kosztowały miasto ogromne pieniądze. I każdy burmistrz który przyjdzie będzie miał z tego tytułu twardy orzech do zgryzienia. Mam nadzieję, że to nie będzie już ten burmistrz. Jestem o tym przekonany. Z całą stanowczością w ramach kampanii wyborczej będę zachęcał mieszkańców na głosowanie na kogokolwiek, byle nie na Romualda Zawodnika.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo z którego można dowiedzieć się m. in. na kogo swój głos odda Zbigniew Belowski.

 

Przeczytaj również

Komentarze