Pamiętacie jak jeszcze w ubiegłym roku wyglądał pionkowski Manhattan?

Pamiętacie jak jeszcze w ubiegłym roku wyglądał pionkowski Manhattan?

Jednym podoba się wyremontowany bazar miejski, inni go krytykują. Po wielu latach proszenia władz miasta przez przedsiębiorców prowadzących handel na Manhattanie, udało się oddać do użytku zmodernizowany plac.

Dzięki wsparciu Samorządu Województwa Mazowieckiego udało się przeprowadzić inwestycje i oddać do użytku mieszkańców oraz przedsiębiorców nowoczesne targowisko miejskie. Stare, drewniane punkty handlowe zastąpiono 24 komfortowymi całorocznymi pawilonami handlowymi z płyty warstwowej.

Nowy plac targowy został utwardzony, nawierzchnia targowiska została wykonana z betonowej kostki brukowej, a teren oświetlony oprawami LED. Na targowisku wykonana została ponadto sieć kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej, sieć elektroenergetyczna oraz instalacja fotowoltaiczna. Wybudowano także zadaszenie, pod którym znajdują się stoiska do sprzedaży koszyczkowej. Wykonano ponadto siedem miejsc parkingowych, w tym stanowisko postojowe dla niepełnosprawnych. Uzupełnieniem prac są elementy małej architektury jak wiata śmietnikowa czy stojaki rowerowe.

Modernizacja nie tylko przyczyniła się do zmiany wizerunkowej, ale także do zwiększenie komfortu robienia zakupów. To także ukłon w stronę lokalnych przedsiębiorców i wsparcie lokalnej gospodarki.

Nie wszystkim jednak podoba się odnowiony bazar. Pytanie, jak długo funkcjonowałby w starej wersji z wypaczoną nawierzchnią placu i walącymi się, odrapanymi pawilonami? Mówi się, że kiedyś było lepiej. Kiedyś pomarańcze pojawiały się w sklepach tylko z okazji świąt i jakoś nikt za tymi czasami nie tęskni. Nowoczesny plac targowy wygląda zdecydowanie lepiej niż ruina, która funkcjonowała przez wiele lat, bo od momentu usytuowania targowiska przy ul. Sienkiewicza, czyli ok. 30 lat, nikt nie miał jakoś ochoty zainwestować by polepszyć warunki do handlu i wygodnych zakupów.

Przeczytaj również

Komentarze