Piotr Nowak nowym przewodniczącym komisji budżetu i finansów

Piotr Nowak nowym przewodniczącym komisji budżetu i finansów

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia komisji finansów i budżetu w dniu 10 kwietnia radni odwołali z funkcji przewodniczącego komisji radnego Włodzimierza Szałabaja. Jego miejsce zajął dotychczasowy zastępca Piotr Nowak.

Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Maślanek przedstawił radnym powód dla którego musiał zwołać nadzwyczajne posiedzenie komisji budżetu i finansów:

Przypomnę, że to nie ja powinienem zwoływać nadzwyczajne posiedzenie komisji. Mówię to dlatego, że otrzymałem wczoraj telefon od pana Stanisława Pacana, jako członka komisji, dlaczego to ja zwołałem posiedzenie. Czekałem do godziny prawie 15-tej i do tego czasu pan Włodzimierz nie zwołał komisji i dlatego musiałem, przed tak ważnym głosowaniem na miliony zł, zwołać to posiedzenie nadzwyczajne. Ale wróćmy do komisji nadzwyczajnej z dnia 8 marca. Chciałbym żeby kolega Włodzimierz wypowiedział się i przypomnę, że w tym dniu kilkukrotnie radny Włodzimierz Szałabaj składał rezygnację z funkcji przewodniczącego komisji budżetu i finansów.

Przed 15-tą otrzymałem sms, w tym samym czasie też zapoznawałem się z tymi papierami, bo odebrałem to gdzieś o 12-tej czy 13-tej. I miałem dzwonić do biura rady o zabukowanie terminu, ale akurat wszedł pana sms. To tyle – odniósł się do sprawy Włodzimierz Szałabaj. – Termin rzeczywiście jest błyskawiczny, dotyczy on obszerności budżetu. Skorzystał pan z własnego uprawnienia zawartego w regulaminie Rady, nie widzę tu żadnego niedociągnięcia z mojej strony, bo nie byłoby sensu żebym ja znowu wprowadzał zwykłą komisję. Jest sms od przewodniczącego, że jest nadzwyczajna, to mija się z celem jakbym ja na godzinę 16-tą czy 15-tą ustawiał znowu, więc to jest to moje tłumaczenie. Po drugie jeśli rzeczywiście państwo uważacie, że źle się wywiązuję jako przewodniczący z pracy, to już wtedy rzeczywiście postawiłem swoją osobę pod państwa dyspozycję, że jeśli nie spełniam waszych oczekiwań i źle się państwu ze mną pracuje, jestem do państwa dyspozycji i w związku z tym sprawa tak wygląda. Jeśli państwo nie chcecie czy nie macie do mnie zaufania, jako przewodniczącego rady, przepraszam, komisji, to proponuję ten wniosek poddać pod głosowanie i się ustosunkuję do państwa decyzji.

Zadzwoniłem do pana przewodniczącego, bo w mojej świadomości nie występuje coś takiego, że pan Szałabaj złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego komisji – mówił Stanisław Pacan i dodał, że jeżeli jest zwołana sesja budżetowa, to trzeba szybko myśleć kiedy zwołać komisję, zaprosić burmistrza, skarbnik miasta, omówić projekt, zaopiniować. – Natomiast na chwilę obecną nie widzę powodów żeby pan składał rezygnację z powodu, że wczoraj do godz. 15-tej komisja nie została zainicjowana. Ja bym po koleżeńsku zadzwonił do pana Włodka, gdybym był na miejscu pana przewodniczącego rady i powiedział, że może trzeba byłoby zwołać komisję, bo są nowe uchwały. Dopiero zaczynamy pracę.

To, że nie powieliłem powiadomienia pana przewodniczącego o komisji nadzwyczajnej, to rzeczywiście w tym czasie rozmawiałem z radcą prawnym naszym czy ja jestem zobowiązany wysuwać drugi termin – dodał Włodzimierz Szałabaj. – Powiedział, że nie, skoro skorzystał ze swojego uprawnienia przewodniczący rady.

Za przyjęciem wniosku o odwołanie z funkcji przewodniczącego Włodzimierza Szałabaja głosowało 4 radnych: Maślanek, Abramowicz, Nowak i Łyżwa. Przeciwny był Pacan, a sam zainteresowany wstrzymał się od głosu.

Kandydaturę Piotra Nowaka zaproponował Wojciech Maślanek, innych kandydatur nie wniesiono. Za powołaniem nowego przewodniczącego głosowało 5 radnych. Od głosu wstrzymał się tylko Piotr Nowak, który zaproponował na swojego zastępcę Włodzimierza Szałabaja, ale radny Szałabaj nie wyraził zgody. Chwilowo komisja nie posiada wiceprzewodniczącego.

Przeczytaj również

Komentarze