Pomóż w zbiórce dla pionkowskiej Kociarni – Zwolnieni z Teorii

Pomóż w zbiórce dla pionkowskiej Kociarni – Zwolnieni z Teorii

Wolontariusze z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach rozpoczynają zbiórkę pieniędzy na ozonator – sprzęt niezbędny w Kociarni, który pozwoli zachować czystość i sterylność pomieszczeń, szczególnie tych, w których znajdują się koty po poważnych wypadkach komunikacyjnych lub z przewlekłymi chorobami.

Uczniowie z LO w Kozienicach pomagają w Kociarni prowadzonej przez Pionkowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Sprzątają, karmią, przytulają nasze miejscowe bezdomne kociaki. Ogromna pomoc z ich strony, za którą należą się wielkie podziękowania. Postanowili iść o krok dalej i rozpoczynają akcję zbiórki pieniędzy na ozonator. I jak w każdej zbiórce liczy się każda ofiarowana kwota, nawet symboliczna złotówka.

Z dnia na dzień rośnie problem bezdomności zwierząt. Niestety, większość ludzi ignoruje ten fakt, gdyż nie wpływa on bezpośrednio na ich życie. My, uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach postanowiliśmy nie być obojętni na krzywdę naszych czworonożnych przyjaciół i wziąć udział w projekcie Zwolnieni z Teorii. Od początku roku pomagamy w lokalnych schroniskach, urządzamy zbiórki pieniędzy i promujemy adopcję zwierząt. Najważniejszym celem naszego projektu jest uświadamianie lokalnej społeczności. Staramy się przekonać ludzi, że bezdomne psy i koty nie są w niczym gorsze od tych, które trzeba kupić. Adopcja musi być jednak dobrze przemyślaną, odpowiedzialną decyzją. Pragniemy by ludzie zrozumieli, że zwierzęta również czują i nie można traktować ich jak zabawki. Uświadamiamy, że adopcja to nie jedyna forma pomocy- wystarczy chwila poświęcona czworonogowi, aby sprawić mu radość i przywrócić wiarę w ludzi. W ramach projektu organizujemy zbiórkę dla pionkowskiej kociarni. Za zebrane pieniądze zostanie zakupiony ozonator, który przy tak dużej liczbie kotów jakie są pod opieką Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, jest niezbędny Pozwoli on zachować czystość i sterylność pomieszczeń, szczególnie tych, w których znajdują się koty po poważnych wypadkach komunikacyjnych lub z przewlekłymi chorobami” – napisali w liście do redakcji.

Zachęcamy do udziału w akcji i śledzenia informacji publikowanych przez młodych ludzi Zwolnionych z Teorii:

Poniżej link do zbiórki dla PTOnZ:

źródło, fot.: Z Zielonym Liceum pomagasz, ratujesz-zwierzęta adoptujesz

Przeczytaj również

Komentarze