Pomóżmy małej Wiki żywcem obdartej ze skóry

Pomóżmy małej Wiki żywcem obdartej ze skóry

31 stycznia podczas interwencji PTOnZ inspektorzy znaleźli sunię obdartą żywcem ze skóry... Od razu przewieźli ją do lecznicy w Pionkach. Aktualnie sunia przebywa w Warszawie w klinice małych zwierząt. Temat poruszył całą Polską – wszyscy wspierają małą Wiki.

Mała Wiki przebywała w pustostanie, na stercie śmieci, bez nadziei czekając już chyba tylko na śmierć. Ktoś jednak zauważył cierpiące zwierzę i poinformował inspektorów Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Roczną sunię z otwartą raną zabezpieczyły Wioletta Maślanek i Marzena Glegoła, by jak najszybciej trafiła pod opiekę lekarza.

Sunia w takim stanie przebywała od kilka dniu zanim znalazła ją pani, która nie raz pomagała nam przy bezdomnych psach. Lekarz po obejrzeniu ran i oczyszczeniu stwierdził, że zostały zadane przez człowieka. Ktoś po prostu żywcem obdarł ją ze skóry – mówi Wioletta Maślanek. – Do dziś mam ciarki gdy przypomnę sobie telefon z prośbą o pomoc bezdomnemu psu z obdartą na plecach skórą i panikę w jaką wpadłam na samą myśl o tym, że być może nie poradzę sobie sama z transportem cierpiącego biedaka. I dziękuję Bogu, że pojechała ze mną Marzena Glegoła - długoletnia pracownica Przytuliska w Pionkach (obecnie odsunięta od pracy przy psach wskutek obrzydliwego pomówienia). Dzięki Jej ogromnemu doświadczeniu i miłości do zwierząt sprawnie i bezboleśnie przeniosła Wiki do auta oraz sobie tylko znanymi sposobami uspokoiła przerażoną i cierpiącą sunię.

Dzięki nagłośnieniu w mediach społecznościowych oraz prasie drukowanej i zorganizowaniu zbiórki pieniędzy Wiki mogła trafić do kliniki weterynaryjnej w Warszawie, gdzie oprócz przeszczepu skóry przechodzi zabiegi w komorze hiperbarycznej. Stan suni powoli normuje się, ciągle podawane są jej leki przeciwbólowe o działaniu narkotycznym, a w klinice będzie musiała pozostać jeszcze przez kilka tygodni, a to kosztuje.

Wszystkie ręce na pokład, każda kwota wpłacona na rzecz malutkiej Wiki ratuje jej cenne zdrowie.

Dla wszystkich, którzy chcą pomóc maleństwu:

PKO BP S.A.ODDZIAŁ 1 W PIONKACH
Nr rachunku: 48 1020 4317 0000 5102 0260 8180
W tytule proszę podać : Wiki obdarta ze skóry

Dla każdego kto chciałby wesprzeć Wiki w każdy inny sposób polecamy kontakt telefoniczny 606 854 980

fot. Wioletta Maślanek

Przeczytaj również

Komentarze