Przekazanie specjalistycznych maseczek dla pracowników ZOL

Przekazanie specjalistycznych maseczek dla pracowników ZOL

Maseczki chroniące nos, usta i oczy trafiły dziś do pionkowskiego ZOL dzięki uprzejmości PHU "MIX" Janusz Podziński. 5-warstwowe, ozonowane, z materiałów filtrujących, wielokrotnego użytku.

Maseczki przekazane przez PHU „MIX” trafiły do pracowników ZOL, którzy szczególnie muszą dbać o odpowiednie zabezpieczenie, gdyż na co dzień mają do czynienia z osobami w starszym wieku, często z licznymi chorobami, którzy najbardziej narażeni są na wszelkiego rodzaju zachorowania, nie tylko związane z koronawirusem.

Przekazane maseczki są złożone z 5 warstw materiałów filtrujących wykorzystywanych w medycynie o łącznej grubości 260g/m2 oraz osłony na oczy PET. Cztery pierwsze warstwy tworzą certyfikowane włókniny. Od strony twarzy znajduje się tkanina w 100% bawełniana, niepowodująca podrażnień i uczuleń skóry – hipoalergiczna. Przyłbica jest zintegrowana na stałe z maseczką. Maseczki posiadają certyfikat oraz uzyskały pozytywną opinię Standard 100 firmy OEKO-TEX. Zostały przetestowane pod kątem szkodliwych substancji. Atest wskazuje, że wykorzystywane materiały są nieszkodliwe dla ludzi i ekologiczne.

Osłona na oczy, przyłbica jest tak skonstruowała żeby nie parowała – mówi Janusz Podziński. – Osoby pracujące w okularach ochronnych czy noszące okulary korekcyjne narzekają, że użytkując maseczki ochronne ciągle mają utrudnioną widoczność. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie ułatwi pracownikom ZOL codzienną pracę. Dodatkowo maseczki można w łatwy sposób zdezynfekować 70% roztworem alkoholu do 10 cykli. Po tym czasie materiał z którego zostały wykonane traci swoje właściwości filtrujące. Szukałem maseczek z certyfikatem, hipoalergicznych, ponieważ wielogodzinna praca w takiej osłonie może podrażniać skórę.

Pracownice ZOL dziękują za maseczki, jednocześnie podkreślając, że mieszkańcy Pionek oraz firmy często wspomagają je właśnie środkami ochrony indywidualnej, która jest najbardziej potrzebna i zużywa się najszybciej.

Przeczytaj również

Komentarze