Przewodniczący komisji AA wyjaśnia

Przewodniczący komisji AA wyjaśnia

Publikacja artykułu o szkoleniu członków komisji rozwiązywania problemów alkoholowych wywołała dyskusję w którą chyba najbardziej zaangażowały się osoby z komisji. Przewodniczący Bohdan Tosza udzielił kilku zdań wyjaśnienia, które zacytowaliśmy w aktualizacji poprzedniego artykułu, ale powtórzymy.

Trzech członków komisji rozwiązywania problemów alkoholowych wzięło udział w szkoleniu w Ośrodku Wczasowym Murzasichle.

Pokój mieliśmy trzyosobowy i nie korzystaliśmy z atrakcji oferowanych przez hotel i nie zwiedzaliśmy miasta. Na zakończenie uczestnicy kursu wozami zaprzęgniętymi w konie wjechali na Toporową Cyrlę by wziąć udział w spotkaniu przy ognisku – wyjaśnia przewodniczący Bohdan Tosza. – W sumie szkolenie, to 14 i pół godziny wykładów plus 3 godziny konsultacji indywidualnej. Szkolenia członków komisji są obowiązkowe i muszą odbywać się obligatoryjnie raz w roku. Wszyscy nowi członkowie komisji odbyli w dniu 8 grudnia szkolenie w Radomiu z zakresu celu, metod działania komisji i jej zadań. Dopiero w dniu 19 grudnia, zarządzeniem burmistrza komisja została oficjalnie powołana, ale wtedy już wszyscy jej członkowie byli przeszkoleni. Za udział w szkoleniu w Zakopanem zapłaciliśmy 3 200 zł za 3 osoby.

Z rozmowy z przewodniczącym Toszą dowiedzieliśmy się, że szkolenie było bardzo atrakcyjne ponieważ poruszono na nim wiele tematów (o których pisaliśmy w poprzednim artykule). Kolejne, dla następnych członków komisji również będzie wyjazdowe i najtańsza oferta jaką proponuje Oficyna Profilaktyczna, to szkolenie w Krakowie.

Nie możemy porównywać naszej miejskiej komisji AA do tych z większych miast – mówi Bohdan Tosza. – W Gliwicach komisja spotyka się 2-3 razy w tygodniu i otrzymują dużo większy ryczałt niż pionkowska komisja. W Warszawie komisja miejska liczy 13 osób, ale jest też 18 komisji dzielnicowych. Członkowie komisji z dużych miastach zatrudniani są na etatach w urzędach. My pobieramy dietę za 3 posiedzenia w miesiącu.

Podczas rozmowy wyjaśniliśmy Przewodniczącemu, że program szkolenia otrzymaliśmy z Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wraz z harmonogramem zajęć, tematów oraz dodatkowych atrakcji, jak kolacja umilana opowieściami góralskiego gawędziarza czy Uroczysty Wieczór Góralski w Karczmie. Pozostałe informacje o szkoleniu są ogólnodostępne w internecie na stronach ośrodka oraz Oficyny Profilaktycznej, która szeroko reklamuje swoje szkolenia, w tym także ich ceny i promocyjne oferty.

Członkowie komisji AA są oburzeni „falą hejtu” jaka wylała się na nich pod artykułem o wyjeździe do Zakopanego. Nie wskazali jednak, który z komentarzy narusza ich dobra osobiste lub z którym z nich nie zgadzają się zupełnie. Informujemy, że Redakcja nie odpowiada za treści publikowane przez forumowiczów, co wynika wprost z Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz wyroku SA w Lublinie. Zgodnie z orzeczeniami sądów administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść postów, gdyż komentarze nie stanowią materiału prasowego, w rozumieniu prawa prasowego, ani listów do redakcji. Usługodawcą forum na stronie Riposta Pionki jest platforma Disqus świadcząca usługi hostingowe. Zgodnie z wyrokiem SO w Warszawie podmiot świadczący usługę hostingu nie ma obowiązku permanentnego moderowania udostępnionego serwisu w celu oceny legalności wpisów.

Nie pozostaje nam nic innego jak przeprosić za niesfornych forumowiczów, a członków komisji AA poinformować, że nie moderujemy prewencyjnie wpisów internautów, ale w tym konkretnym przypadku blokujemy możliwość komentowania.

fot. jarmoluk

Przeczytaj również