Rada Rodziców PSP nr 1 zabiera głos w sprawie słów Zawodnika

Rada Rodziców PSP nr 1 zabiera głos w sprawie słów Zawodnika

W dniu 30 sierpnia przedstawicielki Rady Rodziców zorganizowały konferencję prasową by odpowiedzieć na zarzuty i słowa nieprawdy, które na swojej konferencji prasowej wysnuł Romuald Zawodnik.

Unieważniony konkurs na dyrektora szkoły podstawowej wzbudził wiele emocji wśród nie tylko społeczności szkolnej, ale także mieszkańców. Burmistrz podjął decyzję o unieważnieniu zrzucając winę na Radę Rodziców sugerując, że przedstawiciele RR zostali zmuszeni do głosowania na konkretnego kandydata, a sama RR bezprawnie zebrała się by opiniować sylwetki potencjalnych kandydatów.

Przewodnicząca Rady Rodziców nie została dopuszczona do głosu podczas 64 sesji Rady Miasta. Burmistrz oświadczył, że głos zabrać mogą tylko zaproszeni eksperci lub goście, a nie ktoś z ulicy. Sympatyzujący z nim radni również twierdzili, że przewodnicząca RR nie może absolutnie zabrać głosu, choć w zasadzie nie wiedzieli co chciała powiedzieć.

Wyjaśniła to na swojej konferencji prasowej, bo taką każdy ma prawo zwołać, a jako przewodnicząca ma pełne kompetencje do reprezentowania pozostałych członków RR i informowania opinii publicznej o ich wspólnie wypracowanym stanowisku.

Przewodnicząca RR wyjaśniła, że o nazwiskach kandydatów w konkursie na dyrektora szkoły dowiedziała się od osoby, która jest blisko związana z jednym z kandydatów, a ponieważ jest to również członkini RR, nie wątpiła w jej szczere intencje. Rada Rodziców zebrała się by omówić pokrótce doświadczenie zawodowe obydwu kandydatów. W protokole, który pozostali członkowie RR zdecydowali się upublicznić jest wyraźnie napisane, że są to nieoficjalne kandydatury, a o innych potencjalnie kandydujących nic im nie wiadomo. To właśnie ujawnienie protokołu wzbudziło nerwową atmosferę na sesji, bo jasno z niego wynika, że RR nie wymusiła na swoich przedstawicielach żadnego konkretnego działania podczas konkursu.

Dodatkowo przewodnicząca RR Dorota Sadurska ujawniła, że unieważnienie konkursu burmistrz oparł na oświadczeniu 3 osób – członkiń RR, które wystosowały do burmistrza swoje stanowisko w sprawie spornego posiedzenia RR. Dwie z pań, to osoby blisko związane – jedna z kandydatem na dyrektora i radnym miejskim, druga z radnym miejskim sympatyzującym z burmistrzem. Żaden inny dokument nie świadczył o jakichkolwiek nieprawidłowościach ze strony RR w unieważnionym już konkursie. Rada Rodziców swoje domniemania opiera wyłącznie na własnych dokumentach ponieważ burmistrz odmówił udostępnienia im skarg i zażaleń jakie wpłynęły do urzędu.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo z którego dowiecie się Państwo dlaczego nie dopuszczono przewodniczącej do głosu i jakie były kulisy unieważnienia konkursu na dyrektora PSP nr 1.

 

Przeczytaj również

Komentarze