Radna dopytuje o otwarcie lodowiska

Radna dopytuje o otwarcie lodowiska

Tej zimy, póki co, pogodę mamy raczej wiosenną. Lodowisko Biały Orlik zazwyczaj w połowie grudnia już funkcjonowało, ale w tym roku jest problem z zamrożeniem tafli. Pracownicy nocą mrożą, a w dzień wszystko się rozpuszcza, więc uznali, że warto poczekaj aż temperatura spadnie. Radna Grzywacz postanowiła zapytać o lodowisko na sesji.

Robert Kowalczyk zaraz po rozpoczęciu sesji przekazywał informacje z prac pomiędzy sesjami. Mówił m. in. o lodowisku Biały Orlik.

Zapewne państwu wiadomo, że próbowaliśmy uruchomić lodowisko miejskie – mówił burmistrz. – Niestety pogoda iście wiosenna, a nie zimowa, stąd na razie lodowisko do Nowego Roku nie będzie czynne ze względu na pogodę jaka jest w naszym regionie.

Od powstania Białego Orlika radny Stanisław Pacan próbuje przeforsować zadaszenie lodowiska np. w postaci hali namiotowej, która nie tylko zwiększy komfort użytkowników korzystających z niego, ale także ochroni samą taflę lodowiska przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, które mogą przynieść duże straty finansowe, ponieważ w dniach kiedy pada deszcz nie tylko lodowisko świeci pustkami, ale także utrzymanie lodowej tafli jest znacznie bardziej kosztowne. W tym roku udało się osiągnąć warstwę lodu grubości 4 cm, a powinno być 8 cm.

W sprawozdaniu pana burmistrza było podane, że odnoście lodowiska w mieście ponieważ młodzież dopytuje, kiedy będzie otwarte – pytała radna Wioletta Grzywacz. – Konkretną datę chciałabym usłyszeć od pana burmistrza kiedy możemy oczekiwać na otwarcie ponieważ dzieci wyjeżdżają do Kozienic. Przynajmniej moje dzieci wyjeżdżają do Kozienic żeby korzystać z lodowiska miejskiego.

W sprawozdaniu mówiłem, że prognoza pogody mówi, że codziennie jest ok. 10°C, więc nie ma sensu płacić za energię elektryczną, bo to lodowisko w trakcie dnia roztopi się i szkoda naszych pieniędzy miejskich wydawać. Najbliższy termin, bo sprawdzają to pracownicy wydziału sportu, może być podobno w okolicach Sylwestra. Być może zaczniemy od tego dnia. Trudno mi określić termin co do dnia, skoro to wszystko zależy od pogody.

Zgodnie z prognozą długoterminową w najbliższych dniach spodziewana jest temperatura dodatnia i przelotne opady deszczu. Dopiero 8 stycznia przewidywany jest -1°C i lekkie opady śniegu.

Przeczytaj również

Komentarze