Radna Grzywacz dopytuje o ferie w mieście

Radna Grzywacz dopytuje o ferie w mieście

Już od 10 lutego rozpoczynają się ferie zimowe dla uczniów. Jak co roku miasto organizuje zajęcia dla dzieci, które nigdzie nie wyjeżdżają. Tym razem ferie miejskie organizują pionkowskie szkoły podstawowe - półkolonie, miejskie instytucje kultury i sportu przygotowały bogatą ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży, aby czas wolny od szkoły uczniowie mogli spędzić ciekawie w gronie rówieśników, bez nudy i wypełniony zajęciami w myśl zasady – dla każdego coś ciekawego.

O feriach miejskich mówił Robert Kowalczyk w swoim sprawozdaniu z prac pomiędzy sesjami w dniu 27 stycznia podczas XVIII sesji rady miasta, a informacja dla mieszkańców dotarła za pośrednictwem lokalnych mediów ponad tydzień temu.

Podobnie jak w roku ubiegłym organizujemy 2 tygodnie ferii. Pierwszy tydzień w PSP nr 1, drugi tydzień w PSP nr 5, ale są to ferie przewidziane dla wszystkich dzieci bez względu do której szkoły uczęszczają – mówił burmistrz. – Także jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w feriach w pierwszym tygodniu, to trzeba zapisać się w szkole podstawowej nr 1, a jakby chciał uczestniczyć w drugim, to w szkole podstawowej nr 5.

Dlaczego nie są organizowane ferie w szkole nr 2? – zapytała radna Wioletta Grzywacz podczas sesji.

Burmistrz wyjaśnił, że wraz z dyrektorami szkół ustalono, że dwie największe szkoły wystarczą żeby zorganizować ferie miejskie dla wszystkich dzieci uczących się z terenu miasta.

Tutaj jest właśnie trochę problem dlatego, że młodsze dzieci żeby przejść do innej szkoły z paniami, wydaje mi się, że dzieci nie będą tak uczestniczyły w tych feriach, tak jak było to w poprzednich latach – argumentowała radna Grzywacz. – Ponieważ żeby wyszły nawet na lodowisko muszą po prostu przejść do innej szkoły i iść z innym nauczycielem, którego niekoniecznie znają, tak? Więc nie wiem.

Ale to dotyczy każdej szkoły, pani radna, czy jedynki, czy piątki – odpowiedział Robert Kowalczyk. – Każdej szkoły to dotyczy, bo odbywamy jeden tydzień ferii w jednej szkole, a drugi tydzień w drugiej szkole.

Organizatorzy ferii miejskich przewidują, że w sumie z zaplanowanych zajęć skorzysta ok. 40 dzieci ze wszystkich szkół razem. Tak jak miało to miejsce w ubiegłych latach.

To ile dzieci chętnych na ferie zgłosiłoby się w szkole podstawowej nr 2? – zapytał burmistrz, a radna odpowiedziała: – Ale tak naprawdę ta szkoła nie powinna być pomijana, nawet w ferie. I tutaj to nie jest tylko moje zdanie, to jest tak naprawdę pytanie wszystkich rodziców ze szkoły nr 2.

Pełna oferta zajęć dla dzieci i młodzieży w trakcie ferii znajduje się na stronie urzędu miasta Ferie miejskie – Pionki 2020.

Przeczytaj również

Komentarze