Radna Wioletta Grzywacz pyta o inwestycje na Pronicie

Radna Wioletta Grzywacz pyta o inwestycje na Pronicie

To już raczej przesądzone, Mesko będzie rozbudowywało zakład produkcji prochu w Pionkach. Umowa na dofinansowanie została podpisana i w ciągu 3-5 lat produkcja ma być wznowiona na terenach byłych zakładów Pronit. Radna Grzywacz pyta więc o inwestycję.

W Mocnej rozmowie o Pionkach, czyli programie Radia Radom, Robert Kowalczyk odpowiadając na pytania prowadzącego rozmowę Michała Podgórskiego stwierdził, że od 4 lat mówiło się o wznowieniu produkcji i cieszy się, że wreszcie podjęto mądrą i dobrą decyzję. Mówił, że zarówno jego, jak i radę miasta po 20 latach od zaprzestania działalności zakładów Pronit czekają poważne decyzje dotyczące przejęcia działek przez Mesko pod nową produkcję, ale największym wyzwaniem jest infrastruktura drogowa na terenie Pronitu i tym miasto, czyli burmistrz i radni będą musieli się wspólnie zająć. Jednocześnie Robert Kowalczyk ma nadzieję, że radni podejmą dobre decyzje w tej kwestii.

Chciałabym się tutaj dowiedzieć jeszcze odnośnie inwestycji, ponieważ w radiu powiedział pan, że na terenie Pronitu podjęte będą działania dotyczące infrastruktury drogowej. Co pan miał na myśli i kiedy ten projekt będzie realizować? – zapytała na sesji radna Wioletta Grzywacz.

Burmistrz odpowiedział radnej, że wtedy, kiedy Mesko podejmie decyzję w jaki sposób i które działki miejskie ich interesują. Wtedy to radni miejscy i burmistrz ustalą co zrobią z 30% udziałem firmy Mesko w drogach na terenie Pronitu.

Kiedy to może się stać? – dopytywała radna. – Czy może to pan określić?

Trzeba Mesko zapytać – odpowiedział Robert Kowalczyk.

Do 2025 roku ma zostać wznowiona produkcja. Przed firmą jeszcze trochę czasu na określenie konkretnej daty rozpoczęcia budowy nowego zakładu. Wcześniej Mesko będzie musiało zdecydować, które działki miejskie będą potrzebne pod budowę, które będzie musiało kupić, a na które chce się z miastem zamienić. Po tych ustaleniach i podpisaniu stosownych dokumentów będzie można zacząć rozmowy na temat odbudowy infrastruktury drogowej na terenie Pronitu.

Przeczytaj również

Komentarze