Remont Al. Lipowych już prawie na finiszu

Remont Al. Lipowych już prawie na finiszu

Wielka metamorfoza jednej z najstarszych ulic w Pionkach powoli dobiega końca. Ponad 3 mln zł realnie wpłynęło na wygląd ulicy o której pilny remont mieszkańcy prosili od kilkunastu lat. Pomimo trwających prac już widać, że będzie to jedna z najpiękniejszych ulic w naszym mieście.

Celem inwestycji jest modernizacja układu drogowego i stworzenie bezpiecznej infrastruktury przeznaczonej dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Zakres prac obejmował budowę kanalizacji deszczowej, kanału technologicznego, zabezpieczenie istniejących sieci teletechnicznych i energetycznych, budowę oświetlenia ulicznego, wzmocnienia konstrukcji istniejącej jezdni, przebudowę chodników, budowę ścieżek rowerowych oraz zatok parkingowych.

Prace ruszyły na początku czerwca 2022 r. i planowo mają zakończyć się w pierwszym kwartale 2023 r. Zakres robót jest ogromny, a remont obejmuje odcinek od ul. Leśnej do ul. ks. J. Popiełuszki. Nowe chodniki i ścieżka rowerowa dostępne były dla użytkowników już w lipcu. Zapowiadany armagedon starych lip, które nie tylko zdobią i są symbolem tej ulicy, ale przede wszystkim chronią od zanieczyszczeń, są siedliskiem dla ptaków i owadów, właściwie przeszedł bez większych strat. Usunięte zostały jedynie drzewa mocno zdegradowane i stwarzające niebezpieczeństwo. Przypomnijmy, że w pierwszej wersji projektu ulicy miały zniknąć niemal wszystkie lipy. Ci, którym na drzewach zależy woleli zmienić projekt i odłożyć inwestycję w czasie, aby ulica pozostała aleją pięknych lip.

fot. Zbigniew Belowski

Przeczytaj również

Komentarze