Remont ramp Skate Parku

Remont ramp Skate Parku

Radny Paweł Kobylas zwrócił się do burmistrza z interpelacją o wymianę nawierzchni ramp w Skate Parku. Burmistrz odpowiedział, że nie ma pieniędzy, ale podczas sesji uznał, że „blaszane rzeczy dają znać okolicznym mieszkańcom”.

Radny zwrócił się do burmistrza w imieniu mieszkańców bloków sąsiadujących z terenem Ogródka Jordanowskiego o dokonanie wymiany nawierzchni ramp, które zostały wykonane z blachy emitującej hałas podczas użytkowania. W okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni młodzież bardzo intensywnie korzysta ze Skate Parku w różnych godzinach, od wczesnego poranka do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Hałas dobiegający z tego terenu uniemożliwia mieszkańcom sąsiadujących budynków odpoczynek we własnych mieszkaniach.

Dodatkowo dźwięki, które emituje nawierzchnia ramp uniemożliwiają odpoczynek na terenie Ogródka Jordanowskiego innym użytkownikom. Miejsce to powstało by zapewnić relaks mieszkańcom w różnym wieku. Na terenie Ogródka Jordanowskiego można więc spotkać rodziny z małymi dziećmi, młodzież oraz osoby starsze, którym hałas z ramp niestety przeszkadza.

Podczas imprez plenerowych organizowanych głównie przez Urząd Miasta, Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Centrum Aktywności Lokalnej, wprowadza się zakaz korzystania z ramp ponieważ hałas zakłóca przebieg imprezy.

W związku z powyższym remont ramp mógłby zostać sfinansowany z budżetu miasta na rok 2019 z działu 921, rozdziału 92109 Domy, ośrodki kultury, świetlice i kluby. W porównaniu do budżetu z roku 2018 w tym dziale została zwiększona kwota o 150 000 zł. Spowodowane jest to tym iż plan budżetu wykonywany jest na podstawie wydatków z poprzedniego roku, a widomo, że w związku z obchodami uroczystości Odzyskania Niepodległości Miejski Ośrodek Kultury otrzymał na ich organizację dodatkowe środki w wysokości wspomnianych 150 000 zł. W tym roku budżetowym MOK nie będzie już organizatorem 100-lecia Odzyskania Niepodległości – czytamy w interpelacji radnego Pawła Kobylasa.

Burmistrz odpisał radnemu, że w tym roku budżetowym nie zostaną dokonane żadne remonty ramp z uwagi na „szczupłość budżetu Wydziału Sportu i Rekreacji”. W roku 2017 r. z uwagi na zalecenia inspektora nadzoru dokonano remontu kapitalnego wszystkich ramp z uwzględnieniem przede wszystkim aspektów związanych z bezpieczeństwem osób korzystających z tych urządzeń.

Podczas VI sesji Rady Miasta w dniu 27 marca radny ponowił swoją prośbę do burmistrza:

Biorąc przykład ze starszego radnego, Zbigniewa Belowskiego, z uporem maniaka będę prosił pana burmistrza o wymianę ramp na Ogródku Jordanowskim. Mieszkańcy, którzy mieszkają wokół Ogródka chętnie zaproszą pana burmistrza w dni, kiedy jest ciepło, mają okna otwarte, by przekonał się pan jaki jest hałas i jak im to utrudnia życie. Jeśli pan burmistrz miałby chęć, to mam co najmniej 15 mieszkańców, którzy chętnie pana burmistrza przyjmą w swoim domu żeby pan zobaczył jak się mieszka przy Ogródku Jordanowskim. Proszą by wymienić im te rampy. Cieszą się, że inspektor stwierdził, że rampy są bezpieczne i oni tego nie negują, ale użytkowanie Skate Park utrudnia im życie. A wydaje mi się, że niewielkim kosztem jesteśmy w stanie wymienić te rampy na takie z tworzywa sztucznego i hałasu praktycznie nie będzie.

Myślę, że to kwestia do zastanowienia czy wymieniać wszystkie, czy część – odpowiedział na sesji burmistrz. – Faktycznie, może blaszane rzeczy dają znać okolicznym mieszkańcom.

Rampy najazdowe można wymienić na nowe lub ułożyć na nich warstwę maty kompozytowej (wykonanej na bazie żywicy), która jest odporna na działania czynników atmosferycznych i mechanicznych, wycisza odgłosy jazdy oraz jest bezpieczna dla użytkowników w razie upadku. Część ramp znajdujących się na terenie Ogródka Jordanowskiego została wykonana z żelbetonu, zapewniającego gładkość powierzchni użytkowych oraz wysoką odporność na działanie warunków atmosferycznych i wandalizm. Wykonanie takiej konstrukcji z betonu powoduje, że ich używanie jest niezwykle ciche.

Przeczytaj również

Komentarze