Rodzinnie i świątecznie na Wigilii Miejskiej

Rodzinnie i świątecznie na Wigilii Miejskiej

21 grudnia na terenie Ogródka Jordanowskiego odbyła się po raz kolejny Wigilia Miejska. Na wspólne kolędowanie przybyli licznie mieszkańcy Pionek.

Ten drobny gest ze strony władz miasta oraz jednostek podległych, to często jedyny świąteczny akcent dla wielu mieszkańców Pionek. Boże Narodzenie to święta rodzinne, a wśród nas są także osoby samotne, które nie mają z kim podzielić się opłatkiem. Są też osoby ubogie dla których wigilijny stół podczas tego wydarzenia był okazją do skosztowania tradycyjnych potraw.

Jeszcze przed godz. 17-tą przed sceną Ogródka Jordanowskiego stało już sporo osób. Muzyka przyciągała przypadkowych przechodniów, a zapach wigilijnych potraw przyjemnie unosił się w powietrzu.

Pierwszym punktem programu było wręczenie nagród dzieciom, które brały udział w konkursach plastycznych na najpiękniejszą bombkę świąteczną oraz kartkę marzeń. Oczywiście wigilia miejska nie mogłaby obejść się bez występów wokalnych młodych artystów działających przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz grupy artystycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W czasie występów artystycznych licznie przybyli mieszkańcy mogli kosztować wigilijnych specjałów, które przygotował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wolontariuszki z tacą pełną racuchów spacerowały wśród zgromadzonych przed sceną. Największą atrakcją wśród dzieci była oczywiście żywa szopka przygotowana przez Warsztaty Terapii Zajęciowej.

Jak co roku hufiec ZHP przywiózł do Pionek Betlejemskie Światełko Pokoju, które mieszkańcy zabierają do swoich domów. Lampiony ze światłem przekazali burmistrzowi Robertowi Kowalczykowi, przewodniczącemu Rady Miasta Wojciechowi Maślankowi oraz ks. Stanisławowi Bujnowskiemu, proboszczowi kościoła Św. Barbary życzeniami aby te Święta Bożego Narodzenia przepełnione były miłością, radością, spełnieniem oraz Nowego Roku przynoszącego spełnienie marzeń, pełnego optymizmu, wiary i szczęścia.

Witam bardzo serdecznie w ten przedświąteczny wieczór – mówił do mieszkańców Robert Kowalczyk. – Nie będę ukrywał, że jestem dumny i troszkę stremowany w tym przedświątecznym dniu, gdy mogę wystąpić przed Państwem w roli burmistrza Miasta Pionki. Chciałem Państwo życzyć, by te święta były dla Was pomyślne, radosne, a także dostatnie. Żebyśmy z nadzieją patrzyli na to co przed nami, żebyśmy zapomnieli o tym co było złe i żebyśmy mogli patrzeć w przyszłość z optymizmem i nadzieją. Życzę państwu rodzinnych, dobrych świąt.

Nie ukrywam, że tak jak pan burmistrz jestem wzruszony, ale cieszę się widząc uśmiechy i optymizm na państwa twarzach – mówił Wojciech Maślanek. – I powiem szczerze, że tego mi brakowało przez ostatnie 4 lata. Jestem z tego powodu szczęśliwy. W imieniu Rady Miasta Pionki chciałbym państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i chciałbym żeby opłatek, którym będziecie się łamali, łączył. Najmłodszym życzę pięknych prezentów pod choinką, państwu magicznych świąt, wszystkiego najlepszego, zdrowia, a w nowym, nadchodzącym roku samych sukcesów i wszystkiego dobrego.

Podczas miejskiego święta obecny był również były burmistrz Marek Janeczek, radny powiatowy, który przekazał wszystkim mieszkańcom najserdeczniejsze życzenia.

Przede wszystkim zdrowia, radości, pogody ducha i oczekiwania na bliskich ludzi i żebyśmy trzymając w ręku opłatek mogli z uśmiechem spojrzeć i życzyć wszystkiego dobrego każdemu, kto przyjdzie do domu i ugościć go jak możemy najlepiej – mówił. – Wszystkiego dobrego.

Po zakończeniu życzeń płynących ze sceny, mieszkańcy dzielili się opłatkiem, przekazując sobie Betlejemskie Światełko Pokoju aby trafiło do każdego domu. Była też niespodzianka przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w postaci kosza pełnego cukierków z ukrytymi losami. Kto miał szczęście, ten mógł sięgnąć nawet po 200 zł.

Na zakończenie koncert zespołu Wawele i świetna zabawa. Mieszkańcy wspólnie śpiewali, niektórzy nawet tańczyli i nikt nie zwracał uwagi, że coraz niższą temperaturę. Były też utwory na bis i wybór najpiękniejszej wśród piosenek.

Przeczytaj również

Komentarze