Romuald Zawodnik pozwany w trybie wyborczym

Romuald Zawodnik pozwany w trybie wyborczym

W dniu 8 października w Sądzie Okręgowym w Radomiu odbyła się rozprawa w trybie wyborczym przeciwko obecnemu burmistrzowi Pionek. Sprawę przegrał.

Robert Kowalczyk złożył pozew przeciwko Romualdowi Zawodnikowi w trybie wyborczym w związku z wpisem burmistrza miasta Pionki na oficjalnym profilu portalu społecznościowego. Romuald Zawodnik 4 października napisał: „Czy nowym gospodarzem może być ustępujący po dwóch kadencjach wójt, który dokonań ma niewiele, a problemów obyczajowych i prawnych co niemiara?”. Sąd nakazał burmistrzowi zapłatę 1000 zł na rzecz Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oraz publikację sprostowania i przeprosin.

Kandydat na burmistrza Robert Kowalczyk wydał oświadczenie w sprawie:

Na początku kampanii wyborczej pan burmistrz apelował do kandydatów i do wszystkich startujących w wyborach o merytoryczną postawę, o postawę godną, o to żeby pokazać mieszkańcom, że w kampanii starują ludzie odpowiedzialni, dla których sprawy Pionek są najważniejsze. Okazało się jednak, że to pan burmistrz Romuald Zawodnik nie wytrzymuje ciśnienia wyborczego i na swoim facebooku wypisuje różnego rodzaju rzeczy, które godzą w dobre imię kandydata, jakim jestem ja, Robert Kowalczyk. W związku z tym pozwałem pana Romualda Zawodnika i dzisiaj Sąd Okręgowy w Radomiu I Wydział Cywilny wydał orzeczenie, nieprawomocne, w którym nakazuje panu Romualdowi Zawodnikowi sprostowanie wpisów jakich dokonał na swoim facebooku, przeproszenie mnie, a także wpłatę tysiąca złotych na cel społeczny.

To jednak nie wszystko. Okazuje się, że w tych wpisach albo w tym żeby udokumentować te wpisy biorą udział również urzędnicy, którzy pracują w urzędzie miejskim i w CAL. W dniu wczorajszym jeden z pracowników urzędu miejskiego w Pionkach robił materiał filmowy na terenie gminy Garbatka, który miał pokazać jakim to ja jestem niedobrym wójtem w tej gminie, a uczestnikiem tych nagrań wg świadka, który zeznawał dzisiaj w sądzie, ma być żona również pracownika CAL.

Szanowni państwo, jeżeli 21 października oddacie na mnie głos i wybierzecie na burmistrza tego miasta, to gwarantuję, że pracownicy urzędu i pracownicy podległych jednostek nie będą angażowali się w wybory samorządowe, bo ich zadaniem jest zupełnie co innego, ich zadaniem jest praca dla was.

To nie pierwsza taka sytuacja z udziałem Romualda Zawodnika. Pomówił on również pionkowskie stowarzyszenie nazywając ich siedzibę "meliną". W dniu 5 października 2017 r. sąd warunkowo umorzył postępowanie na okres próby 1 roku i zasądził kwotę 1000 zł tytułem nawiązki na rzecz Stowarzyszenia Tele-Pion Osiedlowa Telewizja Kablowa oraz zwrot kosztów sądowych. Warunkowe umorzenie postępowania oznacza, że jeżeli skazany w okresie próby ponownie popełni przestępstwo, to umorzone postępowanie zostanie od nowa prowadzone.

Aktualizacja

Romuald Zawodnik odwołał się od wyroku Sądu Okręgowego. Sąd Apelacyjny w Lublinie w dniu 12 października na posiedzeniu niejawnym odrzucił apelację, a to oznacza, że wyrok, który zapadł w pierwszej instancji jest ważny i na sprostowanie nieprawdziwych informacji, przeprosiny oraz wpłatę 1000 zł na PTOnZ burmistrz ma 48 godzin.

Przeczytaj również

Komentarze