Rozbudowa PSP2

Rozbudowa PSP2

Na prośbę rodziców uczniów PSP nr 2 oraz na wniosek dyrektor szkoły, burmistrz podjął decyzję o rozbudowie budynku szkoły.

Początkowo chodziło tylko o remont łazienek, które znajdują się w piwnicach budynku. Tam też mieści się świetlica oraz stołówka. Podjęto decyzję o rozbudowie obiektu szkolnego tak, aby pomieszczenia z piwnic mogły zostać przeniesione na parter.

Postanowiłem dokonać znaczącej modernizacji tego budynku – mówi Romuald Zawodnik. – Został zlecony projekt rozbudowy o łazienki na parterze oraz na piętrze o dwie dodatkowe sale, co pozwoli na to żeby na parterze pojawiła się świetlica ze stołówką i w ten sposób obiekt będzie doganiał XXI wiek.

Niestety rozbudowa stanęła pod znakiem zapytania ponieważ radni nie wyrazili zgody na sprzedaż lokali mieszkalnych i użytkowych z pomniejszoną bonifikatą. Wpływy z tego tytułu miały wzbogacić budżet o blisko 1,3 mln zł.

Nie pozwoliliście mi realizować przychodów, to ja nie mam z czego realizować wydatków – podsumował burmistrz. – Nie mam za co zmodernizować PSP nr 2. Wydamy 12 tys. zł na projekt, ale nie będę mógł wydać na jego realizację 160 tys. zł, bo tych pieniędzy po prostu nie będzie. Zrobiliście mi państwo, decyzją ręka w górę, ręka w dół, dziurę w budżecie na kwotę 1,6 mln zł.

Przeczytaj również

Komentarze