Rusza przebudowa Alei Lipowych

Rusza przebudowa Alej Lipowych

Już niebawem rozpoczną się prace w ramach „Rozbudowy drogi gminnej - ul. Aleje Lipowe na odcinku od ul. Leśnej do skrzyżowania z ul. ks. J. Popiełuszki”, na którą czeka wielu mieszkańców naszego miasta.

W ramach rozbudowy Alej Lipowych przewiduje się budowę jezdni z betonu asfaltowego o szerokości 6 m wraz z  miejscem do zatrzymania autobusów. Wzdłuż ulicy zaprojektowano 32 miejsca parkingowe oraz 2 miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Po prawej stronie ulicy zaprojektowano pas zieleni z nowymi nasadzeniami obok którego zbudowana zostanie dwukierunkowa ścieżka rowerowa oraz chodnik. Po stronie lewej na całym odcinku również zaprojektowano chodnik. Przewiduje się także nowe oświetlenie uliczne oraz wymianę oznakowania pionowego.

Jednym z największych problemów występujących od lat na Alejach Lipowych jest duża  ilość wody pozostającej po opadach atmosferycznych. W ramach zadania wykonana zostanie kanalizacja deszczowa, co pozwoli na rozwiązanie tego problemu.

Na realizację tego zadania udało się pozyskać dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie niemal 3,04 mln zł. powinny zakończyć się na przełomie 2022/2023 roku.

Wartość inwestycji to 3.198.000,00 zł.

źródło: UM

Przeczytaj również

Komentarze