Sąd odrzucił protest wyborczy

Sąd odrzucił protest wyborczy

Do Sądu Okręgowego w Radomiu wpłynął protest dot. wyborów samorządowych w Pionkach. W dniu 22 listopada 2018 r. sąd odrzucił wniosek protestującego.

Sprawa dotyczyła wyborów w okręgu nr 5. Mieszkańcy wybrali swojego przedstawiciela w radzie – Pawła Kobylasa, który wygrał z Kazimierzem Myśliwcem jednym głosem.

Komisja wyborcza oraz mąż zaufania, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania nie stwierdzili żadnych uchybień. Oddane przez mieszkańców głosy przeliczane były kilkukrotnie by potwierdzić wyniki. Pomimo tego do sądu wpłynął protest wyborczy, a przez nasze miasto przetoczyła się informacja iż Paweł Kobylas zostanie odwołany z funkcji radnego, a jego miejsce zastąpi Kazimierz Myśliwiec. Decyzja sądu o odrzuceniu protestu jest jednoznaczna – mieszkańców okręgu nr 5 reprezentuje Paweł Kobylas z KWW Roberta Kowalczyka Stawiamy na Pionki.

Kontrkandydat radnego złożył protest w którym domagał się stwierdzenia nieważności wyborów oraz nakazania przeprowadzenia nowych w okręgu nr 5. Powodem nieważności miał być fakt iż komisja wyborcza stwierdziła nieważność 5 głosów.

Przeczytaj również

Komentarze