„Senior na drodze-pamiętaj o bezpieczeństwie”

„Senior na drodze-pamiętaj o bezpieczeństwie”

CKZiU zaprasza wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo na drogach Pionek i zagrożeń tam występujących. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29 lipca 2019 r. o godz. 9:00 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach ul. Aleja Jana Pawła II 17.

W tym roku spotkania z seniorami odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Akcja organizowana jest przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem strategicznym akcji jest Policja.

Celem akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszego.

Wszystkie osoby zainteresowane mogą przyjechać rowerem – bezpłatny przegląd oraz doposażenie w światła i odblaski gwarantowane. Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

Przeczytaj również

Komentarze