Skutki zmian nazw ulic i numer bloków

Skutki zmian nazw ulic i numerów bloków

Burmistrz wprowadza ład i porządek w nazwach ulic na terenie miasta. Zawsze takie zmiany wywołują niezadowolenie mieszkańców, którzy muszą wymieniać swoje dokumenty. Problem mają również karetki - ze znalezieniem właściwego adresu.

W ostatnim czasie zmieniona została numeracja bloków przy ul. Radomskiej, ale tylko niektórych. Tak się składa, że w jednym z bloków, nowej „dziewiątce”, mieszka Zbigniew Belowski.

Zasłabła moja sąsiadka i karetka jechała z Kozienic, i nie mogli znaleźć budynku nr 9. Dlatego, że we wszystkich dokumentacjach oni mają numer Radomska 3 tutaj, a numer 9 nie istnieje. Karetka pojechała na koniec ulicy i dopiero wróciła. To było dobre 10 minut straty. To jest przykład następstw takiej niedobrej zmiany.

Zawodnik tłumaczył, że „stara” numeracja była wprowadzona 8 lat temu i gdyby była prawidłowa, to nikt by jej nie zmieniał.

Jeśli wymyśli pan coś lepszego, to będę pełen chwały – odpowiedział przewodniczącemu na pytanie dlaczego zmieniono tylko numery bloków po jednej stronie ulicy.

Jest budynek Radomska 1, czyli dom kultury, dalej blok 1A i 1B, a później blok 9 i dziwi się pan, że karetki nie trafiają?

Burmistrz twierdzi, że wydział mienia dobrze ponumerował budynki i wreszcie numeracja jest po kolei, a radny Belowski opowiada bajki.

Przeczytaj również

Komentarze