Soudal Manufacturing zaprasza lokalnego przedsiębiorcę do rozmów w sprawie wody

Soudal Manufacturing zaprasza lokalnego przedsiębiorcę do rozmów w sprawie wody

Pod koniec sierpnia jeden z lokalnych przedsiębiorców zwrócił się do radnych o pomoc w sprawie odcięcia jego firmy od wody przez PWKC. Dyskusja trwała prawie 3 godziny i zakończyła się decyzją o zorganizowaniu spotkania z udziałem przedsiębiorców.

Lokalny przedsiębiorca otrzymał od PWKC pismo z informacja iż z dniem 1 września zlikwidowane zostanie przyłącze wody do jego działki z powodu rozpoczęcia inwestycji przez firmę Soudal, przez której działkę przebiega przyłącze. W trakcie posiedzenia komisji infrastruktury radni dowiedzieli się, że lokalny przedsiębiorca nie rozmawiał z firmą Soudal na ten temat i nie wie czy nie dałoby się w inny sposób rozwiązać tej sprawy. Ponieważ miejscy radni nie są władni do rozstrzygania sporów pomiędzy właścicielami działek, postanowili, że zorganizują spotkanie aby obie strony mogły dojść do porozumienia i wypracować jakieś stanowisko w tej kwestii.

W dniu 9 października podczas XXV sesji przewodniczący odczytał pismo PWKC, które wpłynęło do rady miasta.

Pismo dotyczy spotkania, które odbyło się pod przewodnictwem moim, z upoważnienia rady miasta Pionki – mówił Wojciech Maślanek. – Chodzi o sprawę wodociągu i ujęcia wody na działce, która została sprzedana, który, który przebiega przez działkę, która została sprzedana, a dotyczy naszego lokalnego przedsiębiorcy. W odpowiedzi na pismo z dnia 5 września 2020 r. , w związku z pana nieobecnością na spotkaniu w dniu 03.09.2020 nie zostało wypracowane ostateczne rozwiązanie zaistniałego problemu. Uprzejmie informujemy, że spółka PWKC podtrzymała dotychczasowe stanowisko zawarte w dotychczasowej korespondencji – odczytywał przewodniczący. – Firma Soudal Manufacturing wyraziła dobrą wolę i zaprasza pana do rozmów w celu wypracowania najkorzystniejszego rozwiązania obecnej sytuacji. Jednocześnie poinformowała o nieodcinaniu wody do zakładu przy ul. Wspólnej 23 do dnia rozpoczęcia budowy własnej inwestycji. Panie burmistrzu, zapytam tylko w tym momencie czy na dzień dzisiejszy coś się zmieniło w tej sprawie?

Burmistrz nie posiada takich informacji ponieważ nie jest stroną w tej sprawie. Rozmowy toczą się pomiędzy prywatnymi przedsiębiorcami.

Informacje na temat sporu o przyłącze wody, a nie jak mówił przewodniczący ujęcia wody i wodociągu, przedstawialiśmy w artykule „Radni znów chcieli złożyć wniosek sami do siebie. Komisja z udziałem przedsiębiorcy w sprawie odcięcia dostaw wody”.

Przeczytaj również

Komentarze