Świadczenie 500+ na pierwsze dziecko - busy informacyjne na Mazowszu

Świadczenie 500+ na pierwsze dziecko - busy informacyjne na Mazowszu

Mazowiecki Urząd Wojewódzki serdecznie zaprasza mieszkańców Pionek na spotkanie informacyjne dot. świadczenia 500+.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 11 lipca 2019 r. o godz. 11:20 przy ul. Aleja Jana Pawła II 15 (Urząd Miasta) z udziałem Krzysztofa Murawskiego, kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu.

Busy 500plus to mobilne punkty informacyjne, w których pracownicy Urzędów Wojewódzkich udzielają porad i odpowiedzi na temat programu „Rodzina 500plus”. Specjalnie oznakowane samochody odwiedzą każdy region w Polsce.

Wnioski można składać od 1 lipca online, za pośrednictwem bankowości internetowej, przez portal Emp@tia oraz platformę usług elektronicznych ZUS, od 1 sierpnia – w formie tradycyjnej – w urzędzie lub listownie. Złożenie wniosku do końca września gwarantuje rodzinom wypłatę świadczenia z wyrównaniem od lipca. Jeżeli rodzic złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Według nowych zasad świadczenie 500 plus będzie przysługiwało na każde dziecko do 18. roku życia, bez kryterium dochodowego. Dotąd pieniądze były przekazywane na drugie dziecko, a ich uzyskanie na pierwsze zależało od dochodu w rodzinie.

źródło MUW, fot. Polska Press

Przeczytaj również

Komentarze