Szkoła PSP 1 w Pionkach pomaga Ukrainie

Szkoła PSP 1 w Pionkach pomaga Ukrainie

W związku z niezwykle tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie w związku z atakami rosyjskimi na ten kraj, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach włączyła się do akcji  pomocy dla Ukrainy prowadzonej przez Okręg Staropolski ZHR, działań Rycerzy Zakonu  Kolumba z Pionek oraz Ośrodka Oazowego Betania w Pionkach.

Od dzisiaj, tj. 28 lutego 2022 r. na terenie szkoły w budynku na ul. Niepodległości 3 funkcjonuje punkt zbiórki darów. Zbieramy:

 • środki opatrunkowe,
 • rękawiczki jednorazowe,
 • płyny do dezynfekcji ran,
 • środki przeciwbólowe i przeciwzapalne,
 • leki uspokajające dla dzieci i dorosłych,
 • leki na zatrucia, probiotyki,
 • leki na choroby układu krążenia,
 • antybiotyki
 • środki higieny dla dzieci, kremy na odparzenia, pieluchy, płyny do kąpieli, mleko modyfikowane dla niemowląt, słoiczki z obiadkami i deserami dla niemowląt,
 • środki higieny dla kobiet,
 • koce, śpiwory, karimaty, odzież termiczną,
 • kubki termiczne,
 • latarki, powerbanki, nowe baterie,
 • rzeczy dla dzieci,
 • słodycze dla dzieci,
 • wodę mineralną w małych butelkach, konserwy, jedzenie w słoikach.

Na bieżąco śledzimy wszystkie doniesienia o kolejnych zapotrzebowaniach z walczącej Ukrainy. Obecnie najpotrzebniejsze są wszelkie środki opatrunkowe, leki, antybiotyki i płyny do ran, folie NRC, opatrunki hemostatyczne (np. medis), kompresy jałowe, opaski elastyczne, opatrunki indywidualne typu izraelskiego – Trauma, opatrunki indywidualne, np. Matopad MA- 151, Olaes Modular 4.  O te artykuły proszą ostrzeliwane szpitale w Ukrainie.

Na nasz apel natychmiast odpowiedzieli nie tylko uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, ale także mieszkańcy Pionek. Wszyscy solidarnie wspieramy naszych sąsiadów!

Zebrane przez nas rzeczy przekazywane będą na bieżąco przedstawicielom ZHR lub służbom Wojewody Mazowieckiego aby jak najszybciej kanałem humanitarnym przerzucane były do Kijowa, miejsca pobytu uchodźców lub w inne wskazane miejsce.

 

Wszystkich tych, którzy chcą włączyć się do akcji i wesprzeć obywateli Ukrainy zapraszamy do naszej szkoły od poniedziałku do piątku w godz. 8 00-15 00 zarówno do budynku na Niepodległości 3 jak i Słowackiego 4. Mamy świadomość, że nasi sąsiedzi teraz bardzo nas potrzebują, potrzebują naszego wsparcia i świadomości, że stoimy przy nich. Mimo że liczymy na natychmiastowe zaprzestanie zbrojnej agresji ze strony Rosji, nastawiamy się jednocześnie na długotrwałą pomoc Ukrainie.

- Mamy cudowną społeczność szkolną naszej szkoły ale również wrażliwych mieszkańców naszego miasta. Nigdy nie zawiedliśmy się i wierzę ,że ta akcja również przyniesie właściwy skutek – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach Wiktor Siek.

Przeczytaj również

Komentarze