Szpital im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Pionkach

Szpital im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Pionkach

Decyzję w sprawie nadania szpitalowi imienia podjęli przez aklamację radni powiatowi w poniedziałek. Na sesji obecny był poseł PiS Marek Suski, który powiedział, że „powiat radomski stawia żywy pomnik w postaci szpitala, tak potrzebnego mieszkańcom regionu”.

To bardzo ważny dzień w historii naszej ziemi, ponieważ czcimy w ten sposób pamięć pana prezydenta i jego małżonki, jak również wielu innych nieodżałowanych osób, a ta śmierć do dziś pozostaje nie do końca wyjaśniona – mówił Marek Suski, dziękując radnym powiatowym za jednomyślność w sprawie nadania imienia szpitalowi w Pionkach.

W uzasadnieniu uchwały w tej sprawie czytamy: „w 2020 przypada 10-ta rocznica katastrofy lotniczej, w której zginęła Para Prezydencka. Również w tym samym roku rozpoczęła się budowa nowego pawilonu zabiegowego, będącego pierwszym etapem rozbudowy obecnie działającego szpitala. Funkcjonowanie tego szpitala pod ww. nazwą będzie godnym uhonorowaniem pamięci Lecha i Marii Kaczyńskich, którzy byli zasłużonymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej i godnie reprezentowali nasz kraj na arenie międzynarodowej”.

Przeczytaj również

Komentarze